Rallija braucējs Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis apvienojuši spēkus, lai šosezon mēģinātu pasaules junioru čempionātā ielauzties starp pirmajām trim ekipāžām, vēsta sociālajā vietnē "Facebook" publicētā Seska informācija, ziņo LETA.

2018.gada Eiropas čempioni autorallijā, "LMT Autosporta Akadēmijas rallija ekipāža" Mārtiņš Sesks/Renārs Francis apvieno spēkus, lai cīnītos par pirmajām trim vietām pasaules junioru čempionātā. Sniegs, ledus, asfalta segums un dažādas grants virsmas pārbaudīs 2020.gada "Junior WRC" ekipāžu spējas.

Šī gada čempions balvā saņems pilnīgi jaunu "Ford Fiesta R5 Mk II" ar 200 "Pirelli" riepām, bezmaksas pasaules autorallija čempionāta (WRC) 3 reģistrācijai 2021.gada sezonai un pieciem bezmaksas ralliju startiem. Ja 2020.gada čempions turpina uzvarēt 2021.gada WRC 3 čempionātā, 2022.gada sezonā būs iespēja startēt divos rallijos ar "M-Sport Ford" pasaules rallija komandu.

"2020.gada JWRC rallija sezona būs zināmāka, jau iepazītas trases un zināma komandas noteiktā kārtība. Pirmais posms paredzēts Zviedrijā, kur jau esmu bijis, ceļi pēc savas specifikas ir diezgan līdzīgi Latvijas ceļiem. "Rallijs Sarma" ir lielisks veids kā sagatavoties pasaules rallija čempionāta pirmajam ziemas posmam," teica Sesks. "Zviedrijas gleznainie ezeru ceļi un meži Vērmlandes reģionā veido "Rally Sweden" posmus, kas ir vienīgais pasaules čempionāta etaps, kas notiek tikai ziemā. Ja skatās sezonas kopējo mērķi, tad 2020.gadā, 20 gadu vecumā finišēt sezonas kopvērtējuma trijniekā būtu lieliski, protams, izcīnīt čempiona titulu - izcili."

Tikmēr Francis atzīmēja, ka ir priecīgs atgriezties automašīnā, kuras pilots ir Sesks.

"Ir iespējas dzīvē, kuras vajadzētu izmantot un šī ir viena no tām. Vienu titulu mēs kā ekipāža jau esam izcīnījuši un tagad jāīsteno vēl viens, augstāks mērķis," nākotnes plānos dalījās Francis. "Mums ir plāns ilgtermiņa sadarbībai, ne tikai vienai sezonai, maksimāli daudz papildināt vienam otru un kopā attīstīt braukšanas iemaņas, lai kļūtu ātrāki un precīzāki. Šobrīd plānojam treniņnometni Somijā, lai pēc iespējas labāk sagatavotos jaunajai autosporta sezonai."

Pasaules Junioru čempionātā paredzēti pieci posmi: "Rally Sweden" (13.-16.februāris), Sardīnijas posms (4.-7.jūnijs), "Rally Finland" (6.-9.augusts), "Rally Germany" (15.-18.oktobris), kā arī nav zināms, kur notiks atceltais Čīles posms.

Pērn pilotam bija debijas gads, pasaules junioru čempionātā braucot ar priekšpiedziņas "Ford Fiesta R2" automašīnu. JWRC klasē 25 ātrumposmos Seska ekipāžai izdevies finišēt labāko trijniekā, ātrumposmos uzvara gūta trīs rallijos. Divi Eiropas rallija čempionāta posmi aizvadīti arī ar pilnpiedziņas automašīnu. Dalība šajos posmos bija balva, kas iegūta par uzvaru iepriekšējās sezonas Eiropas čempionātā Junior U27 klasē. Godalgotas vietas sportists izcīnījis gan "Rally Liepāja", gan "Rally di Rome Capitale".