Par Latvijas šī gada labākajiem sportistiem ceturtdien tika nosaukti basketbolists Kristaps Porziņģis un septiņcīņniece Laura Ikauniece-Admidiņa, ziņo aģentūra LETA.

Porziņģis iemantojis visas basketbola sabiedrības uzmanību, teicami debitējot Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) un kļūstot par Ņujorkas "Knicks" kluba publikas mīluli.

Pēc lieliskas debijas sezonas viņš ir "Knicks" līderis arī šobrīd, kad aizvada savu otro gadu šajā līgā. 28 mačos viņš šosezon vidēji iemetis 20,2 punktus un izcīnījis 7,7 atlēkušās bumbas, abos rādītājos būdams otrais labākais komandā.

Porziņģis par Latvijas gada sportistu nosaukts pirmo reizi.

Uz Latvijas labākā sportista balvu pretendēja arī skeletonisti Martins un Tomass Dukuri, bokseris Mairis Briedis, bobslejists Oskars Melbārdis un smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs.

Tikmēr sieviešu konkurencē par labāko tika nosaukta septiņcīņniece Ikauniece-Admidiņa, kura šo apbalvojumu ieguvusi otro gadu pēc kārtas.

Šogad Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs latviete bija ceturtajā vietā, bet no pašai piederošā Latvijas rekorda viņa atpalika par nieka pieciem punktiem. Savukārt no bronzas medaļas Ikaunieci-Admidiņu šķīra 36 punkti.

Labākās sportistes balvai pretendēja arī svarcēlāja Rebeka Koha, šķēpmetēja Madara Palameika, cīkstone Anastasija Grigorjeva un tenisiste Anastasija Sevastova.

Savukārt nominācijā "Labākais Latvijas treneris" uzvarēja bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis, kurš šo balvu ieguva arī iepriekšējos divos gados. Viņa trenētais četrinieks šogad lieliskā stilā izcīnīja zeltu pasaules čempionātā, tik augsta kaluma godalgu šādās sacensībās iegūstot pirmo reizi kopš neatkarības atgūšanas.

Tikmēr par Latvijas gada populārāko sportistu ceturtdien kļuva bokseris Briedis, kurš apsteidza Porziņģi un smaiļotāju Alekseju Rumjancevu.

Balvu "Labākā Latvijas komanda individuālajos sporta veidos" ieguva bobsleja pilota Oskara Melbārža četrinieks, kurā startēja arī Daumants Dreiškens, Arvis Vilkaste un Jānis Strenga. Šī komanda kļuva par pasaules čempioniem.

Pārējie pretendenti šajā nominācijā bija Latvijas kamaniņu braucēju stafetes komanda, kurā brauca Elīza Cauce, Inārs Kivlenieks, Andris un Juris Šici, kā arī pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš.

Nominācijā "Gada sporta notikums Latvijā" uzvarēja pasaules čempionāta posms rallijkrosā, kas norisinājās Biķernieku trasē un kurā triumfēja leģendārais francūzis Sebastjans Lēbs. Šim pasākumam par šo balvu konkurenci sastādīja Eiropas volejbola konfederācijas (CEV) Jūrmalas "Masters" turnīrs pludmales volejbolā un pasaules čempionāts florbolā, kas norisinājās Rīgā.

Savukārt pie gada uzlecošās zvaigznes balvas tika Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs ceturto vietu izcīnījusī svarcēlāja Rebeka Koha.

Augusta sākumā, startējot svara kategorijā līdz 53 kilogramiem, Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs Koha raušanā pacēla 90 kilogramus, bet grūšanā viņai padevās 107 kilogramus smags stienis, kas summā deva 197 kilogramus, par kilogramu atpaliekot no sava personiskā rekorda, bet par diviem no bronzas medaļas.

Kohai konkurenci balvā par uzlecošās zvaigznes titulu sastādīja tādas sportistes kā daiļslidotāja Angelina Kučvaļska un skeletoniste Lelde Priedulēna.

Savukārt "Labākās Latvijas sporta spēļu komandas" balvu ieguva vīriešu basketbola izlase, kas šogad Serbijā piedalījās cīņā par ceļazīmi uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, ko gan neizdevās izcīnīt.

Šai balvai bija izvirzīta arī valsts čempione basketbolā "Valmiera"/ORDO, Latvijas vīriešu handbola izlase un Latvijas vīriešu florbola izlase.

Tikmēr nominācijā "Labākais Latvijas tehnisko sporta veidu sportists" uzvarēja pašmāju autorallija ekipāža Ralfs Sirmacis un Artūrs Šimins, kuri izcīnīja augsto trešo vietu Eiropas čempionāta kopvērtējumā. Uz šo balvu pretendēja arī rallijkrosa braucējs Jānis Baumanis un motokrosists Pauls Jonass, kurš to ieguva pērn.

Balvu kā gada labākais sporta skolotājs ceturtdien saņēma Riebiņu vidusskolas sporta un veselības mācības skolotāja Mārīte Pokšāne. Savukārt Latvijas Olimpiskās komitejas speciālbalvu saņēma olimpiskās komandas vizuālās identitātes autori Bruno Bīrmanis un Miķelis Baštiks.

Tikmēr pie balvas kategorijā "Gada notikums tautas sportā" pirmo reizi vēsturē tika "Lattelecom" Rīgas maratons. Iepriekšējos gados tas šim titulam tika nominēts septiņas reizes, bet balvu tā arī neieguva. Savukārt pie Latvijas Televīzijas (LTV) specbalvas tika bokseris Briedis, bet šogad iedibināto Artura Vaidera balvu sporta žurnālistikā saņēma Dāvids Ernštreits no LTV.

Savukārt Paralimpiskās komitejas speciālbalvu saņēma divas Riodežaneiro paraolimpisko spēļu medaļas ieguvusī Diāna Dadzīte.

Pērn trešo gadu pēc kārtas un piekto vispār par Latvijas labāko sportistu tika atzīts skeletonists Martins Dukurs, bet labākās sportistes balvu ieguva septiņcīņniece Laura Ikauniece-Admidiņa.

Jau pirms ceremonijas zināms, ka balvu "Mūža ieguldījums Latvijas sportā" saņems modernās pieccīņas pamatlicējs Ainārs Eglons Leja.

Pašlaik 85 gadus vecais Leja savulaik kļuva par divkārtēju Latvijas čempionu modernajā pieccīņā. Leja kopā ar treneri Aini Zvirgzdiņu sagatavojis 104 sporta meistarus, tajā skaitā pasaules junioru vicečempionu Vladimiru Kravcovu un čempionu Uldi Putniņu. Viņš ir strādājis sporta biedrībā "Daugava" par peldēšanas treneri, bet vairākās citās skolās bijis modernās pieccīņas treneris.

Balvu pretendentus izvirzīja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK), Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP), Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) pārstāvji, Latvijas sporta žurnālisti, sporta federācijas un citi nozares eksperti, savukārt balvu ieguvējus noteica īpaši veidota 18 ekspertu žūrijas komisija aizklātā balsojumā.

"Latvijas Gada balva sportā" svinīgā ceremonija, kuru rīko LOK, norisinājās jau 12.reizi.