Foto no twitter.com/dallasmavs

Kristaps Porziņģis pirmdien guva 14 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas turnīra pirmajā mačā un tikai izraidīts no zāles, kamēr viņa pārstāvētā Dalasas "Mavericks" cieta zaudējumu, ziņo LETA.

"Mavericks" Orlando notiekošā turnīra pirmajā spēlē ar rezultātu 110:118 (38:34, 31:32, 13:21, 28:31) piekāpās Losandželosas "CIippers" un Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijā līdz četrām uzvarām nonāca iedzinējos ar 0–1.

Sākotnēji bija šaubas par Porziņģa dalību pirmdienas spēlē – viņa dalība kreisā papēža sasituma dēļ pirmajā "play–off" cīņā tika vērtēta kā "iespējama". Porziņģis tomēr devās laukumā un piedzīvoja debiju NBA "play–off" spēlēs.

Latviešu basketbolists laukumā pavadīja 19 minūtes un 49 sekundes, kuru laikā realizēja divus no pieciem divpunktu metieniem, vienu no trim tālmetieniem un septiņus no astoņiem soda metieniem.

Viņa kontā arī sešas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēles, viens bloķēts metiens un divas piezīmes. Dalasieši ar Porziņģi laukumā ielaida par sešiem punktiem vairāk nekā iemeta.

"Mavericks" komandā vēl viens "play–off" debitants Luka Dončičs izcēlās ar 42 punktiem, septiņām atlēkušajām bumbām un deviņām rezultatīvām piespēlēm, bet 18 punkti bija Tima Hārdeveja juniora kontā. Dončičs pirmdien ar 42 punktiem laboja NBA debijas spēles rekordu, par sešiem punktiem labojot Karīma Abduldžabara savulaik iespēto.

Pretiniekiem ar 29 punktiem un 12 bumbām zem groziem izcēlās Kavai Lenards, 27 punktus guva Pols Džordžs, bet 19 punkti bija Markusam Morisam.

Porziņģis pirmos punktus guva, iemetot soda metienu pēc Džordža tehniskās piezīmes, bet pirmās ceturtdaļas vidū latvietis realizēja tālmetienu – 13:20. Ceturtdaļas turpinājumā viņš ar trīspunktu gājienu un vienu precīzu soda metienu vēl vairāk samazināja "Clippers" pārsvaru, bet pēc liepājnieka piespēles Sets Karijs panāca 22:22.

Otro reizi spēlē Porziņģis iesaistījās, kad rezultāts otrās ceturtdaļas ceturtajā minūtē bija 46:36. Ceturtdaļas vidū viņš nobloķēja Džordžu, taču tiesneši fiksēja pārkāpumu. Latviešu basketbols izrādīja neapmierinātību un viņam piešķīra tehnisko piezīmi.

Spēles otrā ceturkšņa otrajā pusē Porziņģis vienreiz bija precīzs no spēles, kā arī divreiz stājās uz soda metienu līnijas, pievienojot vēl četrus punktus. Pirmo puslaiku "Mavericks" uzvarēja ar 69:66.

Otrā puslaika trešajā minūtē Dončičs saķērās ar Morisu, Porziņģis metās aizstāvēt komandas biedru un pagrūda pretinieku. Šo rīcību tiesneši novērtēja ar otru tehnisko piezīmi, kas nozīmēja, ka Porziņģim spēle bija beigusies.

Latvijas basketbolistam spēle noslēdzās, kad rezultāts bija 71:66 "Mavericks" labā. Turpinājumā Dalasas komanda vadību zaudēja, bet ceturtās ceturtdaļas pirmajās minūtēs Hārdevejs un Karijs divreiz panāca neizšķirtu.

Spēles beigās komandas šķīra daži punkti, taču pēdējās minūtēs svarīgos brīžos tālmetienus realizēja Patriks Beverlijs, Moriss un Džordžs, saglabājot "Clippers" vienībai vadību.

Sērijas otrā spēle notiks trešdien.

NBA vienības pirms izslēgšanas spēlēm aizvadīja astoņus mačus, lai noskaidrotu galīgo vietu sadalījumu pirms izslēgšanas spēļu sākuma. "Mavericks" turnīru noslēdza septītajā vietā Rietumu konferencē, bet "Clippers" bija otrā.