Pēc nedaudz vairāk kā divām nedēļām, 28.maijā, reizē ar Grobiņas pilsētas svētkiem, sāksies 2022.gada Liepājas vasaras ielu basketbola čempionāts "Bruģa bumba".

Šogad lai noskaidrotu uzvarētājus būs nepieciešami kopumā 6 posmi, kuri norisināsies no maija beigām līdz augusta vidum. Šogad sacensības norisināsies sešās dažādās grupās. Zēniem sacensības norisināsies kā ierasts trijās vecuma grupās: U-15, U-18 un U-99. Savukārt, meitenes tiks iedalītas divās grupās: U-13 un U-99. Un protams, kā jau katru gadu, arī šogad būs ļoti iecienītā MIX grupa.

"Bruģa bumbas" noslēdzošais sestais posms, kas notiks 13.augustā Kristapa Porziņģa laukumā, stadiona "Daugava" rezerves laukumā, varēs piedalīties tikai četras labākās kopvērtējuma komandas no katras vecuma grupas, līdz ar to sapulcinot kopā pašus labākos no labākajiem. Fināla posmā tiks izspēlētas vispirms pusfināla spēles un pēc tam fināli, pēc kurām arī tiks noskaidroti 2022. gada "Bruģa bumbas" čempioni visās vecuma grupās.

Tāpat vēl bez basketbola spēlēm tiks noskaidroti arī individuāli meistarīgākie spēlētāji, kuri cīnīsies par galveno balvu – 100 eiro dāvanu karti, kuru sarūpēs tirdzniecības centrs "Kurzeme". Tāpat ir plānoti arī dažādi citi pārsteigumi par kuriem sīkāka informācija tiks publicēta vēlāk.

Pārsvarā "Bruģa bumbas" posmi notiks darba dienas vakaros, izņemot pirmo "Grobiņas pilsētas" un "Fināla" posmu, kas notiks sestdienās. Jāpiemin arī tas, ka šogad 27.jūlija t/c "Kurzeme" posms U-99 vīru grupā tiks vērtēts papildus kā Latvijas kausa posms ar iespēju izcīnīt ceļazīmi uz Latvijas Kausa finālu, kur galvenā balva būs biļete uz Pasaules tūres posmu.

Pieteikšanās sacensībām būs iespējama sacensību dienā 1 – 1,5 stundas pirms tā sākuma. Dalības maksa no komandas būs 10 EUR, neatkarīgi, vai komandā spēlē trīs vai četri spēlētāji. Līdzīgi kā pirms gada, arī šogad jauniešu vecuma grupās Liepājas sporta spēļu skolas audzēkņiem dalība pasākumā būs bez maksas, tādējādi veicinot šī sporta veida attīstību tieši jauniešu vidū.

Grupas:
U-15 zēni (2007.gadā dzimušie un jaunāki zēni)
U-18 zēni (2004.gadā dzimušie un jaunāki zēni)
U-99 zēni (vīrieši bez vecuma ierobežojuma)
U-13 meitenes (2009.gadā dzimušās un jaunākas meitenes)
U-99 meitenes (meitenes bez vecuma ierobežojuma)
MIX (komandā spēlē vismaz viena meitene)

Kalendārs:
1.posms, 28.maijs, 11.00 Grobiņas pilsētas posms
2.posms, 15.jūnijs, 18.30 "Street Burgers" posms
3.posms, 29.jūnijs, 18.30 LOC posms
4.posms, 13.jūlijs, 18.30 "SPB Sporta Bode" posms
5.posms, 27.jūlijs, 18.30 t/c "Kurzeme" posms
6.posms, 13.augusts, 12.00 Fināla posms KP laukumā.

"Bruģa bumbas" čempionātu organizē Liepājas Amatieru sporta spēļu aģentūra ar Liepājas pilsētas atbalstu. Kopumā vērtīgas balvas visiem laureātiem būs sarūpējuši "Porzingis Family Foundation", SIA "Sporta Bode", "Street Burgers", "Sportland", tirdzniecības centrs "Kurzeme", Liepājas Olimpiskais centrs un "ADS Baltics". Pirmais posms Grobiņā tiek organizēts sadarbībā ar Dienvidkurzemes novada pašvaldības Sporta pārvaldi.