Sestdien, 12. augustā, atpūtas vietā "Beberliņi" otro reizi tika rīkotas atklātā ūdens peldēšanas sacensības – Liepājas atklātais peldējums. Distancēs no 100 līdz 2000 metriem startēja 107 dalībnieki no Latvijas un ārzemēm. Eugesta 2000 metru distancē absolūti labāko rezultātu starp sievietēm un vīriešiem uzrādīja Elizabete Paula Ozola no Ropažiem. Garākajā distancē starp vīriem ātrākais bija saldenieks Kristers Žukas.

"Priecājos jūs redzēt tik daudz, jo zinu, ka protat peldēt, un aicinu jūs ikkatru ieteikt draugiem, radiem, kolēģiem, maziem un lieliem apgūt peldētprasmi, lai šeit Beberliņos, šādās sacensībās ūdens mutuļo," dalībniekus uzrunāja sacensību rīkotāja kluba "VeloRonis" vadītāja Inga Krivcova.

Sacensību rīkotāji īpaši pateicas Ārijai Strautiņai un Ruslanam Makarovam par Liepājas Kompleksās sporta skolas peldētāju mudināšanu peldēt arī atklāto ūdeņu sacensībās.

12. augusta sacensībās Beberliņu ūdenskrātuvē dalībnieki tika vērtēti septiņās vecuma grupās un četros dažāda garuma peldējumos – "VeloRoņa" 100, "Čili Pizza" 400, "Latswim" 1000 un "Eugesta" 2000 metru distancēs.

Liepājas atklātā peldējuma "Eugesta" 2000 metru distancē starp visām vecuma grupām gan sieviešu, gan vīriešu vērtējumā visātrāk distanci nopeldēja Elizabete Paula Ozola no Ropažiem. Viņa 2000 metru attālumu pieveica 24 minūtēs un 30 sekundēs. Savukārt vīriem ātrāko laiku garākajā distancē uzrādīja Kristers Žukas no Saldus – 25 minūtes un 12 sekundes.

Arī "Latswim" 1000 metru distancē absolūti ātrāko distances sacensību laiku uzrādīja pagājušā gada 2000 un 1000 metru peldējumu uzvarētāja – Ilze Aigare. Aigare šogad finišēja 13 minūtēs un 42 sekundēs, uzlabojot savu pagājušā gada rezultātu par 36 sekundēm. Vīriešu konkurencē visātrākais bija lietuvietis Marius Jankauskas no Šauļu komandas "Cunamis", nopeldot distanci 14 minūtēs un 10 sekundēs.

"Čili Pizza" 400 metru distancē dominēja lietuvieši no Šauļu komandas "Cunamis". Dāmu konkurencē labāko rezultātu uzrādīja Aušra Grabauskiene, pieveicot distanci 6 minūtēs un 7 sekundēs. Distancē triumfēja Edvinas Gelzinis ar laiku 5 minūtes 53 sekundes – plecu pie pleca sacenšoties un par nepilnām 3 sekundēm pārspējot savu komandas biedru Marius Jankauskas.

Īsākajā distancē – "VeloRoņa" 100 metros visātrākie bija liepājnieki. Starp sievietēm distanci visātrāk nopeldēja Elīna Pilščikova (Ellina Pilshchikova) – vienā minūtē un 41 sekundē, bet distancē triumfēja Gustavs Gruškēvičs, 100 metrus pārvarot 1 minūtē un 35 sekundēs.

Organizatori ikvienam dalībniekam par peldējumu pasniedza oriģināla dizaina medaļu. Godalgoto trīs vietu ieguvēji katrā vecuma grupā saņēma organizatoru speciālbalvas, atbalstītāju produkciju no uzņēmuma "Eugesta", dāvanu kartes no Liepājas piedzīvojumu parka "Tarzāns", Ziemeļeiropas neskartās dabas radīta, augstākās klases kosmētikas zīmola "Marence", aktīvās atpūtas parka "BB Wakepark", peldēšanas un triatlona inventāra veikala "Latswim" un balvas no Liepājas Olimpiskā centra. Picērija "Čili Pizza" 400 metru laureātiem pasniedza īpašās specbalvas. Pie "VeloRoņa" lielās balvas 100 EUR vērtībā veiksmīgi tika Kristers Žukas.

Distanču peldēšanas sacensības atklātā ūdenī "Liepājas atklātais peldējums" organizēja Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldētāju klubs "VeloRonis" ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības atbalstu. Visu dalībnieku Liepājas atklātā peldējuma rezultāti pieejami mājaslapā.