Noslēdzies Eiropas jauniešu U-17 badmintona turnīrs "Yonex Latvia U-17", kas notika LOC manēžā Liepājā no 11. līdz 13.augustam. Sacensībās piedalījās vairāk nekā 100 jaunieši no astoņām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Beļģijas, Čehijas un Ukrainas. Vienlaicīgi ar ar Eiropas badmintona U-17 reitinga turnīru, kurā piedalījās 66 dalībnieki, notika arī starptautisks turnīrs vecuma grupām U-13, U-15, un U-19 ar 75 dalībniekiem.

Reitinga turnīrā pārāki bija Ukrainas juniori, uzvarot četrās no piecām disciplīnām, kur vien meiteņu vienspēlēs nepārspēta palika lietuviete Vilte Paulauskaite, kas šogad jūlijā Slovākijā izcīnīja bronzas medaļu Eiropas jaunatnes olimpiskajās spēlēs.

Latvijas spēlētāji pašu mājās notiekošajā Eiropas reitinga turnīrā tālāk par 1/4 fināliem netika: tas izdevās puišu dubultspēļu pārim Rolands Bratčikovs (Valmiera)& Leonardo Golovčenko (Liepāja), meiteņu dubultspēļu pārim Anete Priedniece (Sigulda) & Diāna Bespalova (Rīga), kā arī Annai Miesniecei(Rīga), kas spēlēja pārī ar igaunieti Lumikki Liasu.

Leonardo Golovčenko kā vienīgais no Liepājas startēja arī U-17 vienspēļu un jaukto dubultspēļu kategorijās, kur piedzīvojot zaudējumus, vienspēlēs tika gūta dalīta 16.vieta, bet jauktajās dubultspēlēs dalīta 9.vieta.

Eiropas jauniešu papildturnīrā vecuma grupām U-13, U-15 un U-19 medaļu ieguvē arī dominēja ukraiņu jaunie badmintonisti (6 zelti, 2 sudrabi, 3 bronzas), kam seko lietuviešu (3 zelts, 6 sudrabi, 3 bronzas), latviešu (3 zelti, 3 sudrabi, 4 bronzas) un somu (1 sudrabs) juniori.

Liepājniekiem kā allaž labāks starts dubultspēles: triumfs un zelta godalga U-19 jauktajās dubultspēlēs Gustavs Dāvids Brečs un Evelīna Smirnova, sudraba medaļa U-19 puišu dubultspēlēs Gustavs Dāvids Brečs un Pauls Eliass Rozenvalds (Jelgava), bronza U-19 puišu dubultspēlēs Leonardo Golovčenko un Rolands Brčikovs (Valmiera) un bronza U-19 sieviešu dubultspēlēs Evelīnai Smirnovai pārī ar Aneti Priednieci (Sigulda).

Uzvarētāji balvā saņēma ne tikai medaļas, bet arī keramiķes Unas Ļahas veidotos māla svečturus badmintona volāna veidolā, kā arī balviņas turnīra sponsoriem – kafijas komplektu no "Lavazza" un aromterapijas produkcijas komplekti no "Aromāma", kā arī ielūgumus no piedzīvojumu parka "Tarzāns" un koncertzāles "Lielais dzintars".

"Yonex Latvia U-17 2022" turnīrs lepojas ar to, ka šajā grūtajā laikā varēja uz Latviju uzaicināt Ukrainas jaunos sportistus, nodrošinot sportistiem bezmaksas dalību turnīrā un pateicoties Liepājas pilsētas atbalstam, Ukrainas spēlētājiem tika nodrošināta arī bezmaksas izmitināšana un ēdināšana. "Tas bija mazākais, ko turnīrs varēja izdarīt Ukrainas spēlētāju labā šajā briesmīgajā kara laikā. Un liels gandarījums par ukraiņu spēlētāju panākumiem Latvijas turnīrā. Tā bija lieliska badmintona spēļu pieredze arī Latvijas, Lietuvas un Igaunijas spēlētājiem," informē turnīra galvenais tiesnesis Kristians Rozenvalds.

Eiropas U-17 reitinga badmintona turnīrs "Yonex Latvia U-17" Latvijā notika jau ceturto gadu. Sākotnēji, kopš 2019.gada, Eiropas U-17 badmintona reitinga turnīrs notika Siguldā, tai skaitā arī 2020. un 2021.gadā, kad daudzviet pasaulē badimintona turnīri nenotika Covid-19 pandēmijas dēļ. Liepājā Eiropas U-17 reitinga turnīrs notika pirmo reizi, savukārt Siguldā šogad no 11. līdz 13.novembra Latvijā pirmo reizi tiks organizēts Pasaules junioru reitinga badmintona turnīrs "Yonex Latvia" Junior".

Eiropas U-17 reitinga turnīra rezultāti:
https://bwf.tournamentsoftware.com/sport/winners.aspx?id=8992f8dd-ab39-4017-9167-1785124b9b94
U13, U15, U19 turnīra rezultāti:
https://www.tournamentsoftware.com/sport/winners.aspx?id=5f69de8d-dc8f-4bb8-99a4-d174a46b20f3