Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) Eiropas rallija čempionāta otrā posma "Rally Liepāja" uzvarētāju sestdien kļuva Latvijas pārstāvis Nikolajs Grjazins, bet ERC3 junioru klasē uzvara tika Mārtiņam Seskam, informē sacensību rīkotāji, ziņo LETA.

Grjazins "Rally Liepāja" uzvar jau trešo reizi.

Karstā un saulainā dienā Liepājas apkārtnē sestdien "Rally Liepāja" sacensību sešos izšķirošajos ātrumposmos, kas norisinājās Liepājas apkārtnē - Vecpilī, Paplakā, Mazilmājā un Podniekos, pirmo vietu nosargāja ar Latvijas Automobiļu federācijas izsniegto licenci braucošais Grjazins ar stūrmani Konstantīnu Aleksandrovu, ziņo rīkotāji.

Grjazins ("Volkswagen Polo GTI R5") nosargāja dienu iepriekš iekrāto pārsvaru un uz putekļainā grants seguma pieveica tuvāko sekotāju Kregu Brīnu ("Hyundai i20 R5") par 17,3 sekundēm.

Uz trešo vietu sestdien izdevās pakāpties Aleksejam Lukjaņukam ("Citroën C3 Rally2"). Krievu sportists, dienai sākoties, atradās ceturtajā vietā. Lukjaņuks finišā uzvarētājam zaudēja 30,9 sekundes, taču par 25,9 sekundēm apsteidza spāņa Efrena Jarenas vadīto "Škoda Fabia Rally2 evo" automobili.

Grjazins uzvarēja sestdienas septīto, devīto un desmito dopu, bija otrais 11.dopā, trešais - astotajā dopā un piektais pēdējā dopā.

"Pirmajos šī rīta ātrumposmos izvēlējāmies izvairīties no riskiem, un viss apmierināja, arī saķere bija laba. Domāju, ka paveicām labu darbu ar riepu saglabāšanu," pēc uzvaras sarunā ar organizatoru preses dienestu teica Grjazins. "Pēcpusdienā segums bija slidenāks, bet mēs pilnībā izvairījāmies no riskiem. Beidzot esam finišā. Šis nebija viegls uzdevums, bet dienas beigās kļuvu mierīgāks, un tikām galā. Esmu ļoti priecīgs par visu komandu. Šis mums ir tikpat kā mājas rallijs, tādēļ nu laiks svinībām."

"Šīs dienas pirmajos ātrumposmos klājās labi. Spējām noturēt savas pozīcijas. Priekšpēdējo ātrumposmu atceros no laikiem, kad šeit braucām uz ledus, taču tagad tas ir pilnībā atšķirīgs," savu sniegumu komentēja Brīns. "Mums beidzot izdevās izcīnīt pjedestālu kopā ar MRF komandu. Šis bija smags rallijs, taču spējām labi progresēt, salīdzinot ar iepriekšējo gadu."

"Bijām priecīgi par savu ātrumu, centāmies noķert Jarenu un Brīnu. Ātrumposmi bija lieliski. Pateicoties komandai, mašīna uz pēdējiem trim ātrumposmiem bija gluži kā jauna," teica trešās vietas ieguvējs Lukjaņuks. "Nācās izvairīties no pāris akmeņiem, bet viss bija kārtībā. Fantastiska nedēļas nogale, ļoti jauks un baudāms rallijs. Kopumā esam priecīgi, guvām vērtīgus punktus."

ERC2 ieskaitē saistošā duelī Dmitrijs Feofanovs ("Mitsubishi Lancer Evo X") noslēdza ralliju 39,8 sekundes priekšā ungāram Tiboram Erdi. Par izšķirošo pavērsienu kļuva Erdi piešķirtie sodi 40 sekunžu vērtībā. Latviešu ekipāža Ainārs Igaveņš/Ralfs Igaveņš ("Mitsubishi Lancer Evo X") sestdien saglabāja ceturto vietu klasē, finišējot četras minūtes un 31,5 sekundes aiz Feofanova.

Liepājnieki Mārtiņš Sesks un Renārs Francis ("Ford Fiesta Rally4") ERC3 un ERC3 junioru klases ieskaišu pirmajos ātrumposmos deldēja līdera Sami Pajari ("Ford Fiesta Rally4") pārsvaru, bet kopvērtējuma vadību pārņēma pēc sāncenša avārijas devītajā ātrumposmā. Rallija turpinājumā Sesks izvairījās no nozīmīgām kļūdām un savā mājas posmā uzvarēja abās klasēs.

"Rallija nedēļa iesākās traki - ar avāriju treniņos un smagu darbu piektdienā, lai izdarītu visu, ko neizdarījām treniņos," pēc uzvaras teica Sesks. "Šī bija īstā rallija diena, kurā parādījām, ka varam būt ātrākie un izcīnīt uzvaru savās mājās. Diena iesākās ar uzvaru ātrumposmā. Apzinājāmies, ka varam pacīnīties par labu vietu sacensību finišā un pietuvojāmies līdz piecu  sekunžu attālumam. Pēc Pajari avārijas paši nedaudz kļūdījāmies, taču viss bija kārtībā. Pārņēmām vadību ERC3 ieskaitē, tādēļ varējām braukt bez riska, nezaudējot fokusu."

Grjazina un Aleksandrova ekipāža ar uzvaru kopējā ieskaitē izcīnīja arī "Fristads" specbalvu. Liepājas Speciālās Ekonomiskās Zonas specbalva kā "SS8 Invest in Liepāja" ātrumposma uzvarētājam tika Lukjaņukam. Andreass Mikelsens ieguva Liepājas specbalvu par labāko kopējo rezultātu "SS9(12) Liepāja". "Neste" balvu par tālāko lēcienu "SS9(12) Liepāja" ātrumposma Stoķacs tramplīnā ekipāžai ar Latvijas Automobiļu federācijas izsniegtu licenci nonāca Elvisa Hermaņa rokās.

Paralēli Eiropas čempionātam "Rally Liepāja" norisinājās cīņas arī Latvijas čempionāta ieskaites otrajā posmā.

Noturot piektdien uzņemto tempu, arī šoreiz uzvaras lauri tika Grjazinam. Otro dienu pēc kārtas par viņa tuvāko sekotāju kļuva igaunis Rauls Jētss ("Škoda Fabia Rally2 evo"), bet trešo vietu sasniedza Edijs Bergmanis ("Mitsubishi Lancer Evo IX").

Rallijsprinta ietvaros pārliecinošu uzvaru izcīnīja Huberts Laskovskis ("Peugeot 208 Rally4"). Finišā Laskovski no otrās vietas ieguvēja Mika Ķenava ("Honda Civic Type-R") šķīra minūte un 27,3 sekundes. Arnis Alksnis ar "Peugeot 208" automašīnu spraigā cīņā sasniedza trešo vietu.

"Rally Liepāja" regularitātes rallijs šogad pirmoreiz iekļauts Ziemeļeiropas zonas (NEZ) čempionāta ieskaitē. Pie uzvaras NEZ "Historic" ieskaitē, kā arī "Historic" automašīnu cīņās tika Kārlis Miķelsons un Normunds Vuguls ("Mazda RX-7").

Savukārt Aigars Kalve un Valts Ceplevičs ("Mercedes-Benz 190") izcīnīja uzvaru "Youngtimer" ieskaitē.