Pēc uzvaras Eiropas autorallija čempionāta (ERČ) "Junior U27" ieskaitē Mārtiņam Seskam nodrošināta apmaksāta dalība nākamās sezonas "Junior U28" klasē.

Tur viņš varēs sacensties jau ar R5 klases automašīnu "Škoda Fabia", ziņo LETA.

Balvu Seskam pasnieguši sacensību rīkotāji, turklāt tā tiek vērtēta 100 000 eiro apmērā. Plānots, ka nākamajās sezonas "Junior U28" ieskaitē latvieša ekipāža sacentīsies posmos Kanāriju salās un Romā, kur viņš šogad izcīnīja savu pirmo uzvaru "Junior U27" ieskaitē.

Iepriekšējā sezonā Sesks sacentās ar "Opel Adam R2" spēkratu. Pagājušajā sezonā viņš kļuva par pirmo braucēju Latvijas autosporta vēsturē, kurš kļuvis par pilntiesīgu autorūpnīcas atbalstītu rallija pilotu.

"Esmu ļoti priecīgs, ka uzvara "Junior U27" klasē ir sniegusi man šo iespēju. Smags darbs atmaksājas. Šī balva dod man papildus motivāciju kāpt R5 klases automašīnā," pauda Sesks.

ERČ rīkotāji jau pauduši cerību, ka 19 gadus vecajam Seskam izdosies savākt arī papildus finansējumu, lai viņš varētu pilnvērtīgi startēt prestižākajā "Junior U28".

"Škoda Fabia R5" automašīna, ar ko nākamsezon brauks Sesks, apkalpo "Motorsport Italia", kuras sastāvā braukuši tādas rallija zvaigznes kā igaunis Ots Tenaks un Haidens Padons no Jaunzēlandes.