No 14. līdz 16.februārim Lielbritānijas pilsētā Sanderlendā norisinājās starptautiskās jauniešu nacionālo izlašu tenisa finālturnīrs "Tennis Europe Winter Cups by HEAD" U-12 vecuma grupai. Šajās sacensībās piedalījās arī Latvijas izlases meitenes, kuras februāra sākumā izcīnīja iespēju piedalīties finālturnīrā. Kopā ar Adelinu Lačinovu un Stefāniju Bolēvicu Latviju pārstāvēja arī Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkne Marija Lauva. Latvijas izlases meitenes šajās sacensībās izcīnīja 7.vietu, informē Liepājas Tenisa sporta skolas direktors Elans Zīverts.

Marija Lauva - attēla centrā.

Finālturnīrā vietu izcīnīja 8 komandas – Baltkrievija, Beļģija, Čehija, Lielbritānija, Itālija, Latvija, Polija un iepriekšējā gada uzvarētājas – Krievija.

Sacensību pirmajā dienā notiekošajā ceturtdaļfinālā Latvijas izlases meitenēm nācās sacensties pret Baltkrievijas izlasi. Pirmo vienspēļu spēli aizvadīja liepājniece Marija Lauva, kura ar 6-7(5), 1-6 bija spiesta atzīt baltkrievietes Uladzislavas Manžosas pārākumu. Otrajā vienspēlē Adelina Lačinova ar 1-6, 4-6 piekāpās Jūlijai Perapečinai, tādējādi Baltkrievijas izlase nodrošināja sev vietu pusfinālā. Gandarījuma uzvaru izcīnīja Latvijas meitenes, kuras dubultspēlē (Marija Lauva un Stefānija Bolēvica) ar 6-3 5-7 10-7 izcīnīja uzvaru pār Baltkrievijas pārstāvēm. Līdz ar to, Latvijas izlase turpināja sacensties par 5.–8.vietu.

Otrajā dienā, cīņā par 5.-8.vietu Latvijas izlasei bija jāsacenšas pret Čehijas valstsvienību. Diemžēl Latvijas izlases meitenes atzina Čehijas izlases pārākumu ar 0-3. Liepājniece Marija Lauva šajā duelī piedalījās vien dubultspēlē, kurā kopā ar Adelinu Lačinovu atzina Čehijas pārākumu ar 4-6, 3-6.

Noslēdzošajā trešajā dienā Latvijas meitenes sacentās par 7.-8.vietu pret Itālijas valstsvienības meitenēm. Pirmo vienspēli uzvarēja liepājniece Marija Lauva, kura divas stundas ilgušajā spēlē ar 7-6(8), 5-7, 6-3 guva uzvaru pār itālieti Jelenu Frančēzi. Otro vienspēli ar 6-0, 4-6, 6-1 uzvarēja Latvijas pārstāve Adelina Lačinova, tādējādi nodrošinot Latvijas izlasei 7.vietu Eiropā. Atlikušajā dubultspēlē Marija Lauva un Stefānija Bolēvica ar 6-4, 6-4 pielika punktu uzvarai pār Itālijas izlasi.

Uzvaru "Tennis Europe Winter Cups by HEAD" finālturnīrā izcīnīja mājinieces – Lielbritānijas izlases meitenes, bet Latvijas izlase finišēja 7.vietā.