Aizvadītajā nedēļā Liepājas Sporta spēļu skolas volejbola audzēkņi piedalījās turnīrā "Kurzemes Kauss". Turnīra laikā izveidojās draudzība ar sportistiem no Ukrainas un šajā nedēļā ukraiņu volejbolistus uzņēma Liepājas Sporta spēļu skolas sportisti, portālu informēja sporta skolas trenere un sporta organizatore Inguna Valdmane.

Liepājas Sporta spēļu skola uzņēma vairāk nekā četrdesmit Ukrainas jaunos volejbolistus, iepazīstināja ar treniņu procesu un infrastruktūru. Jaunie sportisti bija īpaši pārsteigti par liepājnieku iespēju daudzveidību. Liepājas Sporta pārvalde, Liepājas volejbolisti un viņu vecāki bija sagatavojuši dāvaniņas ukraiņu sportistiem, piemēram, šokolādes, klades, pildspalvas un citas skolēnam ikdienā noderīgas lietas. Pēc ekskursijas trīs zēnu komandas – 2010. gadā dzimušie un jaunāki, 2009. – 2010. gadā dzimušie un 2007. – 2008. gadā dzimušie zēni piedalījās draudzības spēlē.

Ukrainas jaunie sportisti divas nedēļas viesojās Latvijā, kas ļāva jauniešiem atpūsties no trauksmes signāla, kas katram ir uzstādīts telefonā. Ukrainā, skanot trauksmes signālam, nākas pārtraukt treniņu procesu vai sacensības, jo steidzīgi jādodas uz bumbu patvertnēm.