No 26.marta līdz 2.aprīlim Aizkrauklē norisinājās starptautiskās "Tennis Europe" jauniešu sacensības "Aizkraukle International". Liepājas Tenisa sporta skolas audzēknes Anna Azarova izcīnīja 2.vietu, bet Marija Lauva dalītu 3.vietu vienspēļu sacensībās. Tikmēr dubultspēlēs Marija Lauva izcīnīja uzvaru spēlējot kopā ar rīdzinieci Adelīnu Lačinovu, bet liepājnieces Elizabete Marta Hamitova un Alise Latiša izcīnīja dalītu 3.vietu, informē Liepājas Tenisa sporta skolas pārstāvis Gints Siliņš.

Liepājas Tenisa sporta skolu šajās starptautiskajās sacensībās pārstāvēja Bogdans Kozlovs, Timo Tikums, Marija Lauva, Elizabete Marta Hamitova, Anna Azarova un Alise Latiša.

Zēnu konkurencē, Timo Tikums sacensības uzsāka ar kvalifikācijas turnīru, taču diemžēl nespēja kvalificēties pamatturnīram, kurā sacensības uzsāka Bogdans Kozlovs. Pamatturnīra 1.kārtā Bogdans Kozlovs ar 6-3 6-0 pārspēja Lietuvas tenisistu Jozi Jozapaviču, bet 2.kārtā ar 6-0 6-3 pārspēja Igaunijas tenisistu Hugo Narmontu. Cīņā par iekļūšanu pusfinālā, Bogdans ar 4-6 6-3 0-6 atzina ar 3.numuru izsētā Armanda Aires pārākumu. Bogdans, spēlējot kopā ar Ričardu Lāci, piedalījās arī dubultspēļu sacensībās, kurās Bogdans ar Ričardu apstājās cīņā par iekļūšanu pusfinālā, piedzīvojot zaudējumu ar 4-6 4-6 Igaunijas tenisistiem Hugo Narmontu un Ņikitam Smirnovam.

Meiteņu konkurencē Alise Latiša sacensības uzsāka ar kvalifikācijas turnīru, taču uzreiz iekļuva pamatturnīrā, jo uz spēli neieradās viņas pretiniece. Līdz ar to, Alise pievienojās pārējām liepājniecēm pamatturnīrā. Diemžēl pamatturnīrā Alise nespēja pārvarēt 1.kārtu, ar 3-6 2-6 piekāpjoties Igaunijas tenisistei Mijai Mihailovai. Tikmēr Marija Lauva sacensībās bija izsēta ar 3.numuru. 1.kārtā Marija ar 6-2 6-1 pārspēja Ukrainas tenisisti Jarņu Muziku , bet 2.kārtā ar 6-0 6-1 guva uzvaru pār Polijas tenisisti Barbaru Kovaļsku. Vietu pusfinālā Marija ieguva gūstot uzvaru pār citu Latvijas tenisisti – Kamillu Černousovu ar 6-2 6-2. Cīņā par finālu, Marija ar 2-6 4-6 piekāpās ar 1.numuru izsētajai Latvijas tenisistei Adelīnai Lačinovai. Tādējādi Marija Lauva ieguva dalīto 3.vietu. Tikmēr par iekļūšanu otrajā pusfinālā, savā starpā sacentās divas Liepājas Tenisa sporta skolas audzēknes – Anna Azarova un Elizabete Marta Hamitova. Anna Azarova līdz cīņai par pusfinālu nokļuva gūstot uzvaras pār Igaunijas tenisisti Paulu Gabrielu ar 6-1 6-0 un ar 2.numuru izsēto Latvijas pārstāvi Stefāniju Bolēviču ar 6-4 6-3. Savukārt, Elizabete Marta Hamitova līdz cīņai par pusfinālu nokļuva gūstot uzvaras pār Lietuvas tenisisti Lukni Vaitkevičūte ar 6-2 6-1 un Vācijas tenisisti Marisolu Veidenfeldi  ar 7-6(2) 6-0. Liepājnieču ceturtdaļfinālā ar 6-1 6-3 vietu pusfinālā nodrošināja Anna Azarova. Par iekļūšanu finālā Annai pretim stājās Alīna Korņejeva no Ukrainas. Ar 6-1 6-2 vietu finālā izcīnīja liepājniece Anna Azarova. Ar 4-6 1-6 piekāpjoties Adelīnai Lačinovai no Latvijas, liepājniece Anna Azarova Aizkraukles starptautiskajās tenisa sacensībās izcīnīja 2.vietu.

Paralēli vienspēļu sacensībām liepājnieces Marija Lauva, Elizabete Marta Hamitova un Alise Latiša piedalījās arī dubultspēļu sacensībās. Ja Elizabete Marta Hamitova un Alise Latiša apvienojās vienā pārī, tad Marija Lauva apvienojās ar Adelīnu Lačinovu. Elizabete un Alise aizcīnījās līdz pusfinālam, kurā ar 4-6 6-3 4-10 piekāpās citam pārim no Latvijas – Kamillai Černousovai un Oļesjai Demčenkovai. Tādējādi Elizabete Marta Hamitova un Alise Latiša izcīnīja dalītu 3.vietu dubultspēlēs. Savukārt, Marija ar Adelīnu spēja aizcīnīties līdz dubultspēļu finālam, kurā ar 6-1 6-0 pārspēja citu liepājnieču pāridarītājas – Kamillu Černousovu un Oļesju Demčenkovu. Tādējādi liepājniece Marija Lauva kopā ar Adelīnu Lačinovu izcīnīja uzvaru starptautiskajās "Aizkraukle International" tenisa dubultspēļu sacensībās.