Publicēts 16.–18.jūnijā paredzētā FIA Eiropas rallija čempionāta Latvijas posma "Tet Rally Liepāja" skatītāju ceļvedis un ātrumposmu kartes – skatītājiem kopumā paredzot 17 skatpunktus. Pēc ilgāka pārtraukuma "Tet Rally Liepāja" sportiskajā programmā atgriezīsies pilsētas ātrumposmi, kas notiks gan Talsos, gan arī rallija pilsētā Liepājā, kur paredzēts superspeciālais ātrumposms Liepājas Jūrmalas parka teritorijā – ar mākslīgo tramplīnu un vairākkārtīgām sānslīdēm ap rotācijas apli. "Tet Rally Liepāja" šogad paredzēti desmit ātrumposmi, kas norisināsies Tukuma novadā, Talsos un Talsu novadā, Kuldīgas novadā, Liepājā, kā arī Dienvidkurzemes novadā.

"Tet Rally Liepāja" pirmā ātrumposma starts sestdien, 17.jūnijā, paredzēts pulksten 11, un jau ar pirmajiem sacensību metriem FIA Eiropas rallija čempionāta ekipāžām tiks mests neviens vien izaicinājums – Tukuma ātrumposma distance paredzēta 27,56 km garumā un tas būs garākais rallija sportiskās programmas ātrumposms. Pie tam, dalībnieki to veiks divas reizes.

Trešais ātrumposms apvienos Talsu novada labākās rallija tradīcijas. Ātrumposma sākumdaļa paredzēta Talsu pilsētā – FIA Eiropas rallija čempionāta ātrākajām ekipāžām pirmo reizi startējot starp deviņiem pakalniem esošās pilsētas ielās. Sekojoši, ātrumposma maršruts vedīs ārpus pilsētas, noslēdzoties ar īsu, bet dinamisku grunts sekciju Talsu novadā.

Rallija pirmās dienas turpinājumā paredzēta atkalsatikšanās Kuldīgas novadā, kas FIA Eiropas čempionāta ātrumposmus pēdējo reizi uzņēma pirms pieciem gadiem. Šoreiz Kuldīgas novadā paredzēti uzreiz divi ātrumposmi – Īvandē un Snēpelē.

Tikmēr sestdienas noslēgumā rallija pilsētā Liepājā visiem pilsētas iedzīvotājiem un viesiem tiks pasniegts īstens "saldais ēdiens" – pilsētas ātrumposms Liepājas Jūrmalas parka teritorijā. Ātrumposma maršruts veidots tā, lai ekipāžas, par prieku klātesošajiem skatītājiem, varētu vairākkārtīgām sānslīdēm veikt rotācijas apli Kūrmājas prospekta galā, ātrumposma norises laikā pabraucot arī mākslīgi izveidoto tramplīnu.

Tikmēr svētdien, 18.jūnijā, "Tet Rally Liepāja" noslēdzošās dienas starts paredzēts pulksten 8.55 no rīta, dienas laikā Dienvidkurzemes novadā paredzot četrus grunts ātrumposmus. Dalībnieki vispirms veiks Liepienu, bet pēc tam Krogzemju ātrumposmu. Tad paredzēta viesošanās servisa parkā, lai sagatavotu automašīnas pēdējam "Tet Rally Liepāja" "cēlienam" – atkārtoti veicot gan Liepienu, gan Krogzemju ātrumposmu, kuram otrajā reizē būs piešķirts "Power Stage" statuss – ļaujot iegūt papildu punktus čempionāta kopvērtējumā.

2023. gada "Tet Rally Liepāja" dalību pieteikušās kopumā 68 ekipāžas, kas pārstāvēs 27 valstis, tai skaitā arī Jaunzēlandi, Japānu, Austrāliju un Argentīnu. Tikmēr rallija programmā iekļauti desmit ātrumposmi, kuru norise paredzēta četros novados un divās pilsētās, FIA Eiropas rallija čempionāta Latvijas posma "Tet Rally Liepāja" dalībniekiem kopsummā veicot 183,89 km garu sportisko distanci.

TET RALLY LIEPĀJA ĀTRUMPOSMI

SESTDIENA, 17.JŪNIJS
11.00    27,56 km    SS1 TUKUMS 1, Tukuma novads
13.05    27,56 km    SS2 TUKUMS 2, Tukuma novads
14.40    8,50 km    SS3 TALSI, Talsi un Talsu novads
16.50    26,02 km    SS4 ĪVANDE, Kuldīgas novads
17.40    14,63 km    SS5 SNĒPELE, Kuldīgas novads
20.05    2,54 km    SSS6 LIEPĀJA CITY STAGE, Liepāja

SVĒTDIENA, 18.JŪNIJS
08.55    19,59 km    SS7 LIEPIENI 1, Dienvidkurzemes novads
10.05    18,95 km    SS8 KROGZEMJI 1, Dienvidkurzemes novads
13.00    19,59 km    SS9 LIEPIENI 2, Dienvidkurzemes novads
15.05    18,95 km    SS10 KROGZEMJI 2 (Power Stage), Dienvidkurzemes novads

FIA Eiropas rallija čempionāta Latvijas posma "Tet Rally Liepāja" ieejas biļetes iespējams iegādāties Biļešu Serviss tirdzniecības vietās, kā arī internetā www.bilesuparadize.lv.

Visi jaunumi un informācija par "Tet Rally Liepāja" atrodama interneta mājaslapā www.lvrally.com, kā arī sociālajos tīklos Twitter @LVRally, Facebook /LVRally un Instagram /lvrally.