Svētdien, 4.septembrī, Liepājā noslēdzās Latvijas čempionāts "iQFoil" vējdēļu klasē. Četrdesmit sportisti no piecām valstīm cīnījās par olimpiskās "iQFoil" vējdēļu klases Latvijas čempiona titulu.

Visstiprākais vējš bija piektdien, kad norisinājās treniņbraucieni un Liepāja sevi parādīja no labākās puses vēja ziņā. Sestdien vējš atnāca vakarpusē un tad arī tika noskaidrots jaunais 2022.gada Latvijas čempions, jo svētdien vēja stiprums nebija pietiekams, lai veiktu braucienus.
 
Sešu braucienu summā uzvarēja Dāvis Mazais, otrā vieta Igaunijas sportistam Jhonam Kaju, trešā vieta Maksimam Obramenko, kurš pārstāvēja Spānijas klubu.

Sievietēm čempiones tituls Ingrīdai Pūstai no Igaunijas, sudrabs Martai Kļaviņai, bronza somietei Sofijai Hamalainenai.

"Nedēļas nogalē tika aizvadīts viens no iespaidīgākajiem Latvijas čempionātiem pēdējo gadu laikā. Man kā "iQFoil" klases pārstāvim Vindsērfinga asociācijā un kā vairāku čempionu trenerim ir liels prieks un gods, ka šis čempionāts notika Liepājā. Kārtējo reizi pierādot, ka Liepāja ir mūsu vēja sporta galvaspilsēta. Īpašs prieks par Dāvja Mazā uzvaru kopvērtējumā. Redzams, ka ieguldītais treniņu un sacensību darbs rezultējas uz augstākā pjedestāla pakāpiena” komentēja Dāvja Mazā treneris Jānis Preiss.

"iQFoil" klase pēc Olimpiskajām spēlēm Tokijā nomainīja iepriekšējo olimpisko vējdēļa RS:X klasi un tiks pārstāvēta 2024.gada vasaras Olimpiādē Parīzē. Šī jaunā vējdēļu klase ir dinamiskāka un aizraujošāka, tāpēc tā jau guvusi lielu atsaucību Latvijas un pasaules jauniešu un pieaugušo sporta burātāju vidū.

Latvijas čempionāta burāšanā norisi atbalsta Liepājas valstspilsētas dome, Liepājas Sporta pārvalde, Liepājas SEZ pārvalde, Sailing Latvia, Latvija Vindsērfinga asociācija, Reklāmas apgāds, Buruskola.lv