Latvijas vīriešu izlase volejbolā divas mājas spēles Eiropas Zelta līgā maija beigās un jūnija sākumā aizvadīs Liepājā un Daugavpilī. Latvijas izlase Zelta līgas turnīru aizvadīs C grupā, kurā pretinieki šajās spēlēs būs labi zināmā Igaunija, Beļģija un Čehija, informē Latvijas Volejbola federācijas sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Rutka

Pirmoreiz pēc 2019.gada atkal plānots spēles aizvadīt izbraukumos, katrai izlasei ciemojoties pie trim pārējām grupas dalībniecēm. Tāpēc Latvijā būs trīs mājas spēles. Tās, turpinot iepriekš iedibināto tradīciju, plānots aizvadīt Latvijas reģionu pilsētās. Šoreiz divas no tām notiks Liepājā un viena Daugavpilī.

Kalendārs vēl pilnībā nav apstiprināts, tomēr jau šobrīd zināms, ka mājās Latvija spēlēs 28.maijā, kad Liepājā tiksies ar Igauniju, 1.jūnijā, kad turpat tiks aizvadīts mačs ar Čehiju, un 11.jūnijā Daugavpilī ar Beļģiju.

Ar Igauniju un Beļģiju Eiropas līgā tika spēlēts arī gadu iepriekš. Pret Igauniju neizdevās uzvarēt ne setā, taču šo pretinieku viņa mājās izdevās pieveikt Eiropas čempionāta finālturnīrā Tallinā, bet pret Beļģiju abās spēlēs tika zaudēts ar 1:3.

B grupas komandu rindas ir papildinājusi Dānis izlase. Šajā grupā vietu zaudējusi Baltkrievijas komanda, kurai vairs nav ļauts piedalīties CEV rīkotajās sacensībās. Dānijas valstsvienība sacensības aizvadīs grupā ar Ukrainu, Spāniju un Horvātiju.

A grupā savā starpā sacentīsies Turcijas, Slovākijas un Portugāles izlases.

Arī šogad Zelta līgas turnīrs vīriešu izlasei būs kā gatavošanās etaps Eiropas meistarsacīkšu kvalifikācijas turnīram, kas sāksies augusta beigās.

Sieviešu izlase šovasar Eiropas līgas sacensības izlaidīs, jo liela daļa izlases spēlētāju būs nodarbināta Latvijas U-21 valstsvienībā.

Mājas spēļu kalendārs:
Liepāja:
28.maijs 19.00 Latvija – Igaunija
1.jūnijs 19.30 Latvija – Čehija
Daugavpils:
11.jūnijs 19.00 Latvija – Beļģija

Vairāk par Eiropas Zelta līgas sacensībām lasiet šeit.