2020.gada Eiropas Sudraba līgas mājas spēlēs gan Latvijas volejbolisti, gan volejbolistes aizvadīs ārpus galvaspilsētas, pa reizei iepriecinot Liepājas un Daugavpils līdzjutējus, informē Latvijas Volejbola federācija.

Pēc Avo Kēla vadītās vīriešu volejbola izlases dalības iepriekšējā vasarā Eiropas Zelta līgā šogad latvieši spēkiem mērosies Sudraba līgā, B grupā spēlējot ar Grieķijas un Luksemburgas valstsvienībām.

Savukārt Ingunas Minusas vadītā sieviešu izlase debitēs Eiropas Sudraba līgā ar mačiem B grupā pret Grieķiju un Portugāli.

Abas mājas spēles gan sievietes, gan vīrieši aizvadīs kopā, 23. maijā cīnoties Liepājā un 10. jūnijā – Daugavpilī. Vispirms savas spēles aizvadīs Latvijas sieviešu izlase, bet pēc tās – vīriešu valstsvienība. Tādējādi tiks turpināta pēdējā laika tradīcija pēc iespējas vairāk izlašu spēles aizvadīt dažādos Latvijas reģionos.

"Volejbols izsenis bijis iecienīts liepājnieku sporta veids - gan tā klasiskajā izpildījumā iekštelpās, gan balto pludmales smilšu laukumos vasaras sezonā, tādēļ pilsēta mērķtiecīgi attīstījusi volejbola infrastruktūru, lai augstvērtīgāki treniņu apstākļi un profesionālāka sacensību vide būtu pieejama kā šī sporta veida meistariem, tā amatieriem un vienkārši entuziastiem." tā par volejbola jomu Liepājā saka domes priekšsēdētāja vietnieks kultūras un sporta jautājumos Atis Deksnis.

"Daugavpilī volejbols ir viens no iecienītākajiem un populārākajiem sporta veidiem. Šobrīd divas pilsētas komandas spēlē Nacionālā līgā vīriešiem un sieviešu vienība jau nokļuvusi līdz ceturtdaļfinālam Baltijas sieviešu līgā. Arī vīriešu izlasē esam pārstāvēti ar spēlētājiem Denisa Petrova un Toma Švana personā," par volejbola pulsu ilggadējā Latvijas volejbola rezervju kalvē Daugavpilī stāsta pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis.

Viņš uzsver iepriekšējo pieredzi augsta ranga volejbola sacensību organizēšanā un izsaka pārliecību, ka interese apmeklēt abu Latvijas izlašu spēles būs liela: "Sagaidām, ka izlases labi cīnīsies, būs pilnas tribīnes un laba atmosfēra zālē, kas mājinieku izlasēm palīdzēs un motivēs uzvarai." Dukšinskis arī pateicas Latvijas Volejbola federācijai par iespēju kopīgi organizēt spēles un priecājas par izdevību jaunatnei parādīt "lielo" volejbolu.

Arī 2018. gadā Sudraba līgas mači ar toreiz vēl Maķedoniju un Kosovu tika aizvadīti Daugavpilī, bet viena spēle ar Austriju norisinājās Jelgavā.

Spēles Latvijā:
23.05.2020., Liepājas OC
13.30 Latvija – Grieķija (sievietes),
16.30 Latvija – Luksemburga (vīrieši),
 
10.06.2020., Daugavpils OC
16.30 Latvija – Portugāle (sievietes),
19.30 Latvija – Grieķija (vīrieši),

Vairāk par Eiropas Sudraba līgu ŠEIT: https://www.cev.eu/Competition-Area/competition.aspx?ID=1236&PID=1986