Šajā nedēļas nogalē, no 13. līdz 15.augustam Liepājā, Karostas pludmalē norisināsies Latvijas čempionāts Burāšanā "Techno 293", "Optimist", "Laser" un "Topcat K1" klasēs. Šīs ir jauniešu un pieaugušo sporta burāšanas klases vējdēļiem un jahtām.  Plānots, ka čempionāts pulcēs vairāk nekā 100 sportistus no visas Latvijas un tuvākām kaimiņu zemēm.

13.augustā pulksten 13 notiks Latvijas čempionāta svinīga atklāšana, un pulksten 14 tiks dots pirmais starts. 14. un 15. augustā no pulksten 10 burāšanas cienītāji, līdzjutēji un visi interesenti varēs baudīt aizraujošās dalībnieku sacīkstes vērojot tās no Karostas krastiem un Ziemeļu mola. Čempionāta noslēgums un apbalvošana   plānota15.augustā ap pulksten 17.

"Paldies Latvijas Zēģelētāju savienībai un Liepājas pilsētai par iespēju atkal organizēt Latvijas čempionātu Liepājā. Prieks, ka Liepāja ir kļuvusi par atzītu burāšanas sacensību norises vietu. Pērn jau izdevās veiksmīgi noorganizēt Latvijas čempionātu četrās burāšanas klasēs. Šogad plānojām piesaistīt jau piecas burāšanas klases, tomēr esošā situācija valstī ir ieviesusi savas korekcijas. Ceram, ka Liepājas vēji mūs nepievils un izdosies lieliski burāšanas svētki Liepājā",  stāsta Latvijas čempionāta tehniskais organizators Jānis Jēkabsons.

Čempionātā dalību ir pieteikuši sportisti no burāšanas klubiem visā Latvijā, kā arī kaimiņzemes burātāji.

"Patiess prieks par Latvijas Olimpiskās burāšanas skolas uzņēmību rīkot ikgadējo Latvijas atklāto čempionātu burāšanā Techno 293, Optimist, Laser un Topcat klasēs. Pateicoties J.Jēkabsonam, Latvijas atklātais čempionāts burāšanā tiek organizēts augstā līmenī, pulcējot vairākus desmitus sportistus no visas Latvijas. Novēlu visiem sportistiem veiksmīgus startus, šajā nedēļas nogalē sasniedzot jaunus personīgos rekordus", novēlēja Latvijas Zēģelētāju savienības prezidents Leonīds Loginovs.

Latvijas čempionāta Burāšanā norisi atbalsta Liepājas pilsētas Dome, Liepājas Sporta pārvalde, Liepājas SEZ pārvalde, Sailing Latvia, Latvija Vindsērfinga asociācija, Lauma Lingerie, Reklāmas apgāds, Buruskola.lv.