Sestdien, 7.augustā, salīdzinoši mitros un lietainos laika apstākļos Grobiņā tika aizvadīts ceturtais "Bruģa Bumbas" čempionāta posms, kas kopumā pulcēja 29 komandas un kurā tika noskaidroti itin visi finālisti visās vecuma grupās.

Pretēji iepriekšējiem trijiem šī gada "Bruģa Bumbas" posmiem, šoreiz spēlētājiem nācās saskarties ar pilnīgi citiem laika apstākļiem. Karsto un sauso laiku bija nomainījis lietus, taču tas netraucēja Grobiņas posmā startēt 29 komandām, kuru cīņas dažkārt bija pat ļoti "karstas". Zīmīgi, ka U-15 un U-18 jauniešu grupās tieši Grobiņas posms ieviesa lielas korekcijas kopvērtējumā.

Par uzvarētājiem pašā mazākajā U-15 vecuma grupā jau ceturto posmu pēc kārtas kļuva komanda "Pipari", bet 2.pozīcijā ierindojās vienība "Bandīti", tādējādi pēdējā brīdī kā ceturtā komanda izplēšot sev vietu arī fināla posmā. Godpilnā 3.vieta tika "Partizāniem", kas tiem nodrošināja 2.vietu kopvērtējumā. Vēl bez šīm trijām komandām fināla posmā vietu sev nodrošināja arī "76" basketbolisti. Savukāt U-18 vecuma grupā pie uzvaras tika komanda "Artjoms", nodrošinot sev uzvaru arī kopvērtējumā. Savukārt 2. un 3.vietā ierindojās, attiecīgi, komanda "Harlems" un "N’Golo Kante". Līdzīgi kā U-15 grupā zēniem, arī šeit komanda "Rusty Bucket" pateicoties veiksmīgam Grobiņas posmam kā pēdējie nodrošināja sev vietu arī fināla posmā, tikai par nieka vienu punktu apsteidzot kopvērtējuma 5.vietas īpašniekus "Bumbierus".

U-16 grupā meitenēm uzvaras gods tika "Skadidas" basketbolistēm, bet 2. un 3.vietā ierindojās, attiecīgi, "Turi Buru" un "Brunetes". Savukārt U-99 sieviešu konkurencē par uzvarētājām trešo posmu pēc kārtas kļuva "Tu jau nevarētu" basketbolistes, aiz sevis 2.vietā atstājot "Nevakcinētās", bet 3.pozīcijā šoreiz tika "Veselības grupas" meitenēm. Zīmīgi, ka šajā grupā pēdējais Grobiņas posms pilnībā samainīja situāciju kopvērtējumā, bet neskatoties uz to, fināla posmā bez šīm iepriekš pieminētajām trijām komandām vietu nodrošināja arī "Spice Girls" basketbolistes.

MIX grupā uzvaras laurus 4.posmā plūca komanda "The Process", kuri aiz sevis 2. un 3.vietā atstāja, attiecīgi, "Nīca/Bli" un "Oskara Transports" komandas. Līdz ar to, vietu fināla posmā nodrošināja "The Process", "Oskara Transports", "Nīca/Bli" un "Venta" basketbolisti no Ventspils, kura šajā posmā gan nestartēja, bet priekšlaicīgi jau bija nodrošinājusi sev vietu finālā.

Līdzīgs scenārijs aizritēja arī U-99 grupā vīriešiem, kur uzvaru izcīnīja "The Process", 2.vietā atstājot "Nīca/BLi", bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa vietējie Grobiņas basketbolisti "G Town". Arī šajā grupā vietu fināla posmā nodrošināja "The Process", "Oskara Transports", "Nīca/Bli" un "Venta" basketbolisti, kura šajā posmā nestartēja, priekšlaicīgi jau nodrošinot sev vietu finālā.

Pasākuma laikā tika noskaidrots arī pēdējais ceturtais finālists meistarības konkursam un par Grobiņas pilsētas posma uzvarētāju kļuva Gustavs Arājs, tādējādi papildinot finālistu skaitu, kuri pēdējā posmā, 21.augustā, cīnīsies par 100 eiro dāvanu karti no tirdzniecības nama "Kurzeme". Atgādinām, ka pirmajos trijos posmos vietu finālā nodrošināja Alekss Jurevičus, Aivis Sils un Haralds Jansons.

Čempionāta fināla posms norisināsies tieši pēc divām nedēļām, 21.augustā – Kristapa Porziņģa basketbola laukumā pie Daugavas palīgstadiona. Atgādinām, ka šajā posmā piedalīsies tikai katras grupas četras labākās komandas, cīnoties par šī gada čempiona titula iegūšanu. Sacensību sākums pulksten 12.

4.posma rezultāti:
U-15 zēni

1.vieta "Pipari"
2.vieta " Bandīti"
3.vieta "Partizāni"
U-16 meitenes
1.vieta "Skadidas"
2.vieta " Turi Buru"
3.vieta "Brunetes"
U-18 jaunieši
1.vieta "Artjoms"
2.vieta " Harlems"
3.vieta "N’Golo Kante"
U-99 vīrieši
1.vieta "The Process"
2.vieta "Nīca/BLi"
3.vieta "G Town"
U-99 dāmas
1.vieta " Tu jau nevarētu"
2.vieta "Nevakcinētās"
3.vieta "Veselības grupa"
MIX grupa
1.vieta " The Process"
2.vieta "Nīca/BLi"
3.vieta "Oskara Transports"

Čempionātu atbalsta: Liepājas pilsēta, Porzingis Family Foundation, SPB Sporta Bode, Street Burgers, Liepājas Olimpiskais centrs, Sportland, Grobiņas sporta centrs, tirdzniecības nams "Kurzeme" un ADS Baltic.