Futbola klubs "Karosta" veiksmīgi noslēdzis 2022.gada futbola sezonu, izcīnot tiesības nākamajā sezonā piedalīties Latvijas futbola 1.līgā jeb tā sauktajā  "Optibet Nākotnes līgā", informē FK "Karosta" izpilddirektors Endijs Šlampe.

Karostnieki Latvijas futbola 2.līgā šogad ieņēma 3.vietu, kas atbilstoši reglamentam paredzēja, ka, lai turpinātu cīņu par iekļūšanu augstākā līgā, nāksies aizvadīt divas pārspēles ar "Optibet Nākotnes līgas" 12.vietas ieguvēju, kas šajā gadā bija FK "Dinamo Rīga" komanda.

Par spīti tam, ka abās spēlēs lielu daļu spēles laika FK "Karosta" aizvadīja mazākumā (otrajā spēlē gandrīz visu spēli), divu spēļu summā izdevās izcīnīt uzvaru. Pirmajā spēlē sarkano plāksteri 56.mīnutē izpelnījās karostnieku vārtsargs, Niklāvs Lanka, bet, otrajā spēlē jau 14.minūtē sarkano kartiņu nopelnīja otrs "Karostas" vārtsargs, Mārcis Mazūrs. Abās spēlēs šo situāciju glāba viens no ilggadējiem komandas spēlētājiem Ivo Lākutis, un darbiņu padarīja nevainojami, ļaujot izcīnīt uzvaru divu spēļu summā ar 5:4.

Ņemot vērā, ka augstāka līga nozīmē arī augstākas prasības organizācijām, šobrīd klubs izvērtē iespējas kā izpildīt visus nepieciešamos akreditācijas nosacījumus, taču ir apņēmības pilns beidzot spert nākamo soli un pierādīt, ka FK "Karosta" ir vieta starp Latvijas futbola 1.līgas komandām.

Rietumu zonas labākā komanda
FK "Karosta" Latvijas futbola 2.līgas kopvērtējumā ieņēma 3.vietu, taču kā zināms čempionāts būtībā tika aizvadīts divos posmos – sākotnēji izspēlējot Rietumu zonas čempionātu, bet pēc tam vienā mini čempionātā apvienojot gan Rietumu, gan Austrumu līgas labākās komandas.

Rietumu līgā FK "Karosta", pateicoties labākai savstarpējo spēļu bilancei, ieņēma 1.vietu, apsteidzot JFK "Ventspils", kas arī izcīnīja tiesības startēt Latvijas futbola 1.līgā nākamajā sezonā. Kopumā 14 spēlēs tika izcīnītas deviņas uzvaras, trīs neizšķirti un tikai divreiz tika atzīts pretinieku pārākums (FK "Beitar").

Latvijas futbola 2.līgā 3.vieta
Otrajā posmā kopumā tika aizvadītas 8 spēles ar Austrumu līgas labākajām četrām komandām. Kopumā tika izcīnītas sešas uzvaras un vienreiz nospēlēts neizšķirti, kā arī  piedzīvots viens zaudējums. Kopvērtējumā tas nozīmēja 3.vietu un tiesības piedalīties jau iepriekš minētajās pārspēlēs par vietu "Optibet nākotnes līgā".

Rezultatīvākie spēlētāji: Nauris Dobelis (12), Valdis Nicis (9) un Juris Kučma (6).
Visvairāk minūšu laukumā: Niklāvs Lanka, Ivo Skripko, Juris Kučma un Daniels Sērmoliņš.

Komandas vadītājs, Endijs Šlampe: Šo gadu vērtēju kā ļoti pozitīvu! Aizvadījām diezgan stabilu sezonu bez lieliem kritumiem, vājuma brīžus piedzīvojot vien pāris spēlēs, bet tas tik garā sezonā ir tikai normāli. Uzskatu, ka bijām komanda, kas spēlēja viskvalitatīvāko futbolu līgā visas sezonas garumā un var teikt, ka izdarījām pašu galveno – guvām prieku un baudu, spēlējot futbolu! Izcīnīt vietu 1.līgā nebija galvenais mērķis, taču iekšēji vienojāmies – ja reiz esam kaut ko sākuši, tad jāizdara viss, kas mūsu spēkos, lai uzvarētu čempionātu. Tas diemžēl neizdevās, taču neatkarīgi no tā parādījām, ka mūsu vieta ir 1.līgā, jo principā, spēlējot praktiski mazākumā, nekādus variantus Rīgas "Dinamo" neatstājām.

Šobrīd jau esam uzsākuši apstākļu izvērtēšanu, lai varētu spēlēt "Optibet Nākotnes līgā", taču, godīgi sakot, 100% pārliecības, ka tur spēlēsim man nav, bet esmu gatavs izdarīt visu, kas no kluba atkarīgs, lai tas notiktu! Domāju, ka esam pierādījuši, ka ar milzīgu gribasspēku un kvalitatīvu darbu ne to vien var sasniegt!

Vēlos izteikt milzīgu pateicību komandas spēlētājiem, kas nesavtīgi ziedojot savu brīvo laiku un veselību, aizstāvēja FK "Karosta" krāsas un parādīja, ka ir īstas "kaujas mašīnas"! Paldies jums!

FK "Karosta" izsaka milzīgu pateicību par atbalstu Liepājas pilsētai, Liepājas Olimpiskajam centram, uzņēmumiem "Jensen Metal", "RT Metāls" un "eSYS PRO".