FIA Eiropas rallija čempionāta 2023. gada sezona iegājusi finiša taisnē, Eiropas ātrākajām rallija ekipāžām šajā nedēļas nogalē, 18. - 20. augustā, startējot sezonas priekšpēdējā posmā Čehijā – ERC Barum Czech Rally Zlín. Starp dalībniekiem redzēsim arī Latvijas ekipāžu, Eiropas čempionāta vicelīderus, Mārtiņu Sesku/Renāru Franci, kuri mēģinās revanšēties pēc piedzīvotā negadījuma iepriekšējā posmā Romā.

Barum Czech Rally Zlín, kas 2022. gadā atzīmēja savu 50. gadskārtu, uzskatāms par vienu no FIA Eiropas rallija čempionāta stūrakmeņiem, un kopš 2014. gada allaž bijis iekļauts čempionāta kalendārā. Šo gadu laikā, vien 2020. gadā sacensības atceltas Covid-19 pandēmijas dēļ. Čehijas rallijs būs FIA Eiropas rallija čempionāta 2023. gada sezonas septītais posms un trešais asfalta seguma rallijs – iepriekš tādi notikuši Kanāriju salās un Romas apkārtnē, kuros uzvaras attiecīgi guva francūzis Joans Bonato (Citroën C3 Rally2) un itālis Andrea Krugnola (Citroën C3 Rally2).

Ierasts, ka Barum Czech Rally Zlín ātrumposmos dominē mājinieks Jans Kopeckis – čehu rallija pilots kopš 2015. gada izcīnījis septiņas uzvaras pēc kārtas. Turklāt visas reizes Kopeckis uzvaru izcīnījis startējot ar Čehijā ražotu automašīnu – dažādu specifikāciju Škoda Fabia automašīnām.

Eiropas čempionāta kopvērtējumā pārliecinošā vadībā izvirzījies jaunzēlandietis Heidens Padons (Hyundai i20 N Rally2), kurš līdz šim notikušajos rallijos iekrājis 163 punktus, un Čehijā var nodrošināt Eiropas čempiontitulu. Tikmēr kopvērtējuma otrajā pozīcijā ar 108 punktiem šobrīd ierindojas Team MRF Tyres komandu pārstāvošie liepājnieki Mārtiņš Sesks/Renārs Francis, kuri šosezon startē ar Latvijas komandas Sports Racing Technologies sagatavotu Škoda Fabia RS Rally2 automašīnu. Sesks mēģinās reabilitēties pēc iepriekšējā posmā piedzīvotās avārijas, mašīnai paliekot augšpēdus.

Norvēģis Mads Ostbergs (Citroën C3 Rally2), kurš iepriekšējā posmā Itālijā nestartēja, čempionāta kopvērtējumā sakrājis 80 punktus, un turpinās cīņu par vismaz otro vietu sezonas noslēgumā. Bez trim sezonas līderiem uz augstām vietām Zlinā pretendēs arī 2022. gada Eiropas čempions rallijā Efrens Larena (Škoda Fabia RS Rally2), itālis Andrea Mabellini (Škoda Fabia Evo Rally2) un Aleksejs Lukjaņuks (Škoda Fabia RS Rally2), kurš rallijā startē kopā ar ukraiņu stūrmani Jevheņu Červoņenko.

Par galveno pretendentu uz uzvaru gan noteikti arī šogad var uzskatīt čehu Kopecki (Škoda Fabia RS Rally2), kurš pēdējos gados šajā rallijā ir rādījis ļoti pārliecinošu sniegumu. Tāpat dalībnieku sarakstā atrodama arī 2019. gada Eiropas čempions rallijā, brita Krisa Ingrama ekipāža (Volkswagen Polo GTI Rally2), kuri pēdējās sezonas bija redzami startējot FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) posmos.


Kopumā dalību Barum Czech Rally Zlín pieteikušas 70 ekipāžas, no kurām 41 cīnīsies arī par FIA Eiropas rallija čempionāta punktiem. Ar tehniski jaudīgākajām un ātrākajām Rally2 automašīnām ātrumposmos kopumā dosies 24 ekipāžas. Laika prognoze nedēļas nogalei sola patīkami siltu un saulainu laiku, temperatūrai sasniedzot pat +30°C atzīmi.

Rallija starts tiks dots jau piektdienā, kad ekipāžas vispirms veiks kvalifikācijas ātrumposmu, kam vēlāk vakarā sekos arī pirmais ātrumposms, kura sākums paredzēts pulksten 22. Kā sestdien, tā arī svētdien plānots veikt pa sešiem ātrumposmiem, kas sāksies attiecīgi pulksten 10.28 un pulksten 9.23.

Svarīgi pieminēt, ka visu ātrumposmu tiešraides translācijas Latvijā vērojamas Tet televīziju piedāvājumos – izklaides platformā Tet TV+, interaktīvajā Tet TV un virszemes Tet TV – kanālos Go3 Sport 1 un TV6.

Tāpat rallija interesenti FIA ERC norisēm varēs sekot līdzi izveidotajā straumēšanas platformā Rally TV, kur tiešraidē un ierakstā skatāmas visu ātrumposmu translācijas, ko papildina arī “on-board” kameru ieraksti, reportāžas, sižeti un intervijas ar dalībniekiem no servisa parka. Jāmin, ka ar WRC+ platformas abonementu būs iespējams vērot gan FIA ERC, gan WRC, gan arī FIA pasaules rallijkrosa čempionāta (World RX) norises.

ERC Barum Czech Rally Zlín TV translāciju grafiks

Piektdiena, 18. augusts

22.00    SSS1 ZLÍN, (translācija no pulksten 23.30) Go3 Sport 1

Sestdiena, 19. augusts

10.28    SS2 Slušovice 1, tiešraide Go3 Sport 1
11.36    SS3 Kateřinice 1, tiešraide Go3 Sport 1
12.39    SS4 Troják 1, tiešraide Go3 Sport 1
16.02    SS5 Slušovice 2, tiešraide Go3 Sport 1
17.10    SS6 Kateřinice 2, tiešraide Go3 Sport 1
18.13    SS7 Troják 2, tiešraide Go3 Sport 1

Svētdiena, 20. augusts

9.23    SS8 Semetín 1, tiešraide Go3 Sport 1
10.21    SS9 Pindula 1, tiešraide Go3 Sport 1
11.35    SS10 Halenkovice 1, tiešraide Go3 Sport 1
14.13    SS11 Semetín 2, tiešraide Go3 Sport 1
15.11    SS12 Pindula 2, tiešraide Go3 Sport 1
17.00    SS13 Halenkovice 2 – Power Stage, tiešraide Go3 Sport 1  un TV6

FIA Eiropas rallija čempionāta posmu Tet Rally Liepāja, kas Latvijā norisinājās 16.-18. jūnijā, bija iespējams sarīkot, pateicoties atbalstam, ko sniedz Izglītības un zinātnes ministrija un rallija pilsēta Liepāja. Īpašs paldies ģenerālsponsoram Tet, paldies sponsoriem Betsafe, Ramirent un Sportland, oficiālajai auto nomai SIXT un apdrošināšanas partnerim BTA. Tet Rally Liepāja tika īstenots sadarbībā ar Latvijas Automobiļu federāciju, Talsu novadu, Tukuma novadu, Kuldīgas novadu un Latvia travel. Paldies infrastruktūras partnerim Latvijas Valsts Meži, loģistikas partnerim DHL, kā arī rallija atbalstītājiem Canon biznesa centrs Liepāja, Fristads, Liepājas Olimpiskais Centrs, un Liepājas Speciālā Ekonomiskā Zona. Sacensību informatīvo atbalstu nodrošināja ziņu portāls Delfi un mediju partneri Sporta Avīze un Talsu Vēstis. Paldies par palīdzību visiem Tet Rally Liepāja draugiem Akropole, Dienvidkurzemes novads, Elnetworks, Flora, FN Serviss, Jānis Pūce, Löfbergs, MB Grupa, OCT Composites, Red Bull, SignTech un Törley, kā arī tehniskajam partnerim Sports Racing Technologies.


Visi jaunumi un informācija par Tet Rally Liepāja atrodama interneta mājaslapā, kā arī sociālajos tīklos Twitter, Facebook un Instagram.