Nedēļas nogalē Ķīpsalas baseinā Rīgā notika Latvijas Peldēšanas federācijas rīkotais IV Latvijas Junioru un jauniešu čempionāts peldēšanā, informē Liepājas Kompleksā sporta skolas preses pārstāve Simona Laiveniece.
 
Sacensībās piedalījās juniores (2005.–2008. dz.g.), juniori (2004.–2007. dz.g.), jaunietes (2009. dz.g. un jaunākas) un jaunieši (2008. dz.g. un jaunāki). Čempionātā Liepājas Komplekso sporta skolu pārstāvēja 15 peldēšanas nodaļas "Ezerkrasts", 9 LOC peldēšanas nodaļas audzēkņi.

No peldēšanas nodaļas "Ezerkrasts" sportistiem laurus plūca Emīlija Līva Liepiņa, kurai trīs pirmās vietas – 50, 100 un 200 metru peldējumos uz muguras, kā arī Emīlija Līva ir reitinga 3. pozīcijā Latvijas kausa izcīņas 7. posmā. Savukārt četras 2. vietas izcīnīja Džūlija Skutule – 50, 100 un 200 brasā un 50 metros uz muguras, bet Nikola Guzikate izpildīja II sporta klases normatīvus.

Peldētāju treneris Dmitrijs Gorlačevs saka: "Šīs bija nopietnas sacensības, kurās piedalījās vairāk nekā 450 dalībnieku. Mūsu pamatsastāva peldētājiem bija grūtāk, jo esam jaunākie (2007.dz.g.), bet sacenšamies vienā grupā ar 2004. dzimšanas gada sportistiem. Prieks, ka ir medaļas, prieks, ka ar katrām sacensībām sportisti uzlabo individuālo sniegumu – pat pa 3 sekundēm uz 100 metriem, tas ir liels lēciens. Dalība šāda mēroga sacensībās ir ļoti nepieciešama, gūstot pieredzi, mēs virzāmies uz priekšu. Tā ir motivācija gan sportistiem, gan treneriem. Paldies par peldētāju sagatavošanu mūsu trenerei Tinai Korbanei."

LOC peldēšanas nodaļu pārstāvēja treneru Margaritas Kručiņinas, Ruslana Makarova un Iljas Kručinina audzēkņi. Jauniešu konkurencē 200 metros brīvajā stilā 3. vieta Sandrai Kurčanovai, bet Gustavs Gruškevičs izpildīja II sporta klases normatīvus.

Emīlija Līva Liepiņa.