Marta nogalē Latvijā tika aizvadīti divi starptautiski "ITF Juniors" tenisa turnīri. Vienā no tiem uzvaru svinēja Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkne Elza Tomase.

No 18.–29.martam Ādažos tika aizvadīti divi starptautiskie "ITF Juniors" tenisa turnīri – "Ādaži Open" un "Latvian Open". Abās sacensībās Liepājas Tenisa sporta skolu pārstāvēja Valērijs Vorobjovs, Elza Tomase, savukārt, Alise Vindiga piedalījās "Latvian Open" turnīrā, informē Liepājas Tenisa sporta skolas direktors Elans Zīverts.

"Ādaži Open" turnīrā Valērijs Vorobjovs iesāka ar dalību kvalifikācijas turnīrā un diemžēl piedzīvoja zaudējumu jau pirmajā spēlē ar 1–6, 3–6 piekāpjoties Georgam Oganovam (Krievija). Papildus Valērijs, kopā ar Aleksandru Sasnuski (Baltkrievija) piedalījās arī dubultspēļu turnīrā, kur 1.kārtā ar 7–6(4), 6–2 tika gūta uzvara pār Ugni Bickauski (Lietuva) un Taru Pakharenko (Ukraina). Taču spēlē par iekļūšanu pusfinālā Valērijs un Aleksandrs bija spiesti atzīt ar pirmo numuru izlikto un dubultspēļu turnīra uzvarētāju Tomaša Frankovska (Polija) un Tina Krštuloviča (Slovākija) pārākumu ar 2–6, 1–6.

"Ādaži Open" meiteņu konkurencē Elza Tomase tika izsēta ar piekto numuru un pirmajā kārtā ar 4–6, 6–2, 6–2 guva uzvaru pār Sabīni Zejnalovu (Ukraina). 2.kārtā ar 7–5, 6–1 tika pārspēta Patrīcija Paukstīte (Lietuva). Ceturtdaļfinālā ar 6–3, 6–0 tika gūta uzvara pār Hannu Vinagradovu (Baltkrievija). Pusfinālā ar 7–6(6), 6–3 Elza nodrošināja sev vietu finālā gūstot uzvaru pār Emīliju Tverijonaiti (Lietuva). Turnīra fināls tika izspēlēts starp Elzu Tomasi un otru Latvijas pārstāvi – Lauru Slišāni, kura turnīrā tika izsēta ar trešo numuru. Trīs setu spēlē ar 3–6, 6–1, 6–1 uzvaru izcīnīja liepājniece Elza Tomase līdz ar to triumfējot "ITF Juniors" starptautiskajā turnīrā.

"Ādaži Open" meiteņu dubultspēļu sacensībās liepājniece Elza Tomase spēlēja kopā ar otru vienspēļu finālisti Lauru Slišāni. Latvijas pārstāves 1.kārtā ar 6–2, 6–3 guva uzvaru pār Norvēģijas pāri Emeliju Kārsu un Ini Soltveitu Stangi. Spēlē par iekļūšanu pusfinālā Elza ar Lauru bija spiestas atzīt Baltkrievijas pāra Veronikas Prītas un Hannas Vinagradovas pārākumu ar 1–6, 4–6.

"Latvian Open" turnīra puišu konkurencē Valērijs Vorobjovs arī iesāka sacensības ar kvalifikācijas turnīru un atkal bija spiests atzīt pretinieka pārākumu jau kvalifikācijas pirmajā spēlē, ar 2–6, 3–6 piekāpjoties Artjomam Starikovam (Krievija). Šajās sacensībās Valērijs dubultspēļu turnīrā nepiedalījās.

"Latvian Open" turnīra meiteņu konkurencē Alise Vindiga sacensības uzsāka ar kvalifkācijas turnīru, kurā 1.kārtā ar 6–1, 6–2 viņa guva uzvaru pār Mariju Scesceviču (Baltkrievija). Taču kvalifikācijas 2.kārtas spraigajā spēlē ar 3–6, 7–5, 2–6 Alise bija spiesta atzīt Līzas Varulas (Igaunija) pārsvaru. Savukārt, Elza Tomase "Latvian Open" sacensības uzsāka pamatturnīrā, kurā viņa bija izsēta ar piekto numuru. 1.kārtā Elza ar 7–5, 6–2 guva uzvaru pār Helēnu Narmontu (Igaunija). Cīņu par ceturtdaļfinālu pie rezultāta 1–6 Elza spēli nebija spējīga pabeigt un no turpmākās cīņas atteicās.