Latvijas pilots Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis ceturtajā Eiropas rallija čempionāta (ERC) posmā Polijā (10.–12.jūnijā) pārliecinoši uzvarēja "ERC Open" ieskaitē un kopvērtējumā finišēja septiņpadsmitajā vietā.

Polijā tāpat kā pirmajos divos ERC posmos Latvijas ekipāža bija neapstrīdami "ERC Open" ieskaites līderi un dominēja pār tuvāko sāncensi spāni Huanu Vinjesu (Suzuki Swift R4LLY S), sacensību finālā viņu apsteidzot par piecām minūtēm un septiņpadsmit sekundēm.

Mārtiņš Sesks: "Ar trim uzvarām esam veiksmīgi finišējuši trešo no trijiem rallijiem, kuros šosezon startējām. Acīm redzami, ka divu mēnešu pauzīte kopš Azoru rallija lielu iespaidu neatstāja, tāpēc īpašs prieks par pirdmās dienas otro pusi un otro dienu, kad turējāmies savā rezultātu laika logā, kas ir aptuveni viena sekunde uz kilometru."

Latvijas ekipāžai šī ir pirmā sezona ar pilnpiedziņas automašīnu "Škoda Fabia" Rally2-Kit Lietuvā bāzētās "Proracing Rally team" sastāvā. Savukārt Polijas rallijs bija Seska/ Franča debija ar MRF riepām zem MRF Racing krāsām.   

"MRF riepas šajos apstākļos kalpoja lieliski – nobraucām daudz kilometru ar minimālu nodilumu un rezultāti tikai turpināja uzlaboties. Piemēram, ar aizmugurējo riepu pāri vakar nobraucām pilnīgi visus septiņus ātrumposmus," skaidro Sesks.

Lai gan sacensību sākums nebija tik jaudīgs kā cerēts, ekipāža kāpināja tempu ar katru ātrumposmu un pēc sestdien aizvadītajiem septiņiem ātrumposmiem ierindojās 14.vietā kopvērtējumā. Svētdienas ātrumposmos Seskam/ Francim tomēr neizdevās pakāpties augstāk par 17.vietu kopvērtējumā.

Līdz ar Polijas ralliju ERC sezona ir pusē – nākamās sacensības notiks Seska/ Franča dzimtajā Liepājā un tās apkārtnē (1.–3.jūlijā).      

Plašāka informācija par ekipāžas sportiskajām gaitām atrodama sociālo tīklu kontos "Twitter" @MSesks, "Facebook" @MartinsSesksRallying un "Instagram" @martins_sesks.