Trešdien, 27.jūlijā, Liepājas Olimpiskajā Centrā tika aizvadīts piektais "Bruģa Bumbas" posms jeb t/c "Kurzeme" posms. Kopumā pulcējās 46 komandas tai skaitā arī no Lietuvas.

Pretēji iepriekšējiem četriem šī gada "Bruģa Bumbas" posmiem, šoreiz spēlētājiem nācās spēlēt LOC iekštelpās, saistībā ar mainīgām laika prognozēm, bet tas netraucēja aizvadīt lielisku t/c "Kurzeme" posmu.

T/c "Kurzeme" posmā lielāko ažiotāžu izraisīja U-99 vīriešu grupa, jo šis posms arī tika vērtēts kā viens no Latvijas 3*3 posmiem, un līdz ar to pulcējot komandas no tālākām vietām kā Krāslava, Valga un Lietuva. U-99 vīru grupā par uzvarētajiem kļuva komanda no Lietuvas "Desertu namai", aiz sevi 2. un 3.vietā atstājot komandas "Krāslava" un "Vef ba Valkā", savukāt, U-18 vecuma grupā pie uzvaras tika komanda "Tie paši čaļi", nodrošinot sev uzvaru arī kopvērtējumā. Komandas "Ēriks" un "Pipari", attiecīgi, ierindojās 2. un 3.vietā.

Pašā mazākajā, U-13 meiteņu vecuma, grupā komanda "Makvīni" pārtrauca "Paprikas lēdijas" uzvaras sēriju un izcīnīja uzvaru 5. posmā, savukārt, 2. un 3.vietā ierindojās "Paprikas lēdijas" un "Krutās pandas". Komanda "Krutās pandas" ar šo veiksmīgo posmu ielauzās labāko četriniekā un izcīnīja tiesības piedalīties fināla posmā, atstājot aiz svītras komandu "Teletūbiji". Vecākajā sieviešu grupā U-99 visas finālistu komandas jau bija zināmas un atlika tikai noskaidrot vietu secību. Par uzvarētājām U-99 sieviešu konkurencē kļuva komanda "Riktīgi Rauj" basketbolistes, aiz sevis 2.vietā atstājot "Mamma ar meitām" meitenes, bet 3.vietā ierindojās komanda "Nākamreiz". Līdzīga situācija bija arī Mix grupā, tāpēc pēdējais posms bija tikai formalitātē. MIX grupā uzvaras laurus 5.posmā plūca komanda "Nīca/BLi kuri aiz sevis 2. un 3.vietā atstāja, attiecīgi, "G-Town" un "Joka pēc" komandas.

Viss populārākajā U-15 zēnu grupā par uzvērtajiem kļuva komanda "Sasha", kas arī kopvērtējumā ierindojās pirmajā vietā. Otrajā vietā ierindojās komanda "Pazemojām Mārupi", bet godpilnā treša vieta komandai "Asie pipari".

Pasākuma laikā tika noskaidrots arī piektais finālists meistarības konkursam, par t/c "Kurzeme" posma uzvarētāju kļuva Ilze Zuļģe, tādējādi papildinot finālistu skaitu, kuri  pēdējā posmā, 13.augustā, cīnīsies par 100 EUR dāvanu karti no tirdzniecības centra "Kurzeme". Atgādinām, ka pirmajos četros posmos vietu finālā nodrošināja Megija Šaķe, Marta Strautiņa, Eduards Straume un Valters Cetrovskis. Vēl atliek tikai noskaidrot vienu finālistu 13. augustā kurš arī varēs cīnīties par 100 EUR dāvanu karti no tirdzniecības centra "Kurzeme".

Čempionāta FINĀLA posms norisināsies aptuveni pēc divām nedēļām, 13.augustā – Kristapa Porziņģa basketbola laukumā pie Daugavas palīgstadiona. Atgādinām, ka šajā posmā piedalīsies tikai katras grupas četras labākās komandas, cīnoties par šī gada čempiona titula iegūšanu. Sacensību sākums pulksten 12.

5.posma rezultāti:
U-13 – meitenes

1.vieta "Makvīni"
2.vieta "Paprikas Lēdijas"
3.vieta "Krutās pandas"
U-15 – zēni
1.vieta "Sasha"
2.vieta "Pazemojām Mārupi"
3.vieta "Asie pipari"
U-18 – jaunieši
1.vieta "Tie paši čaļi"
2.vieta "Ēriks"
3.vieta "Pipari"
U-99 – dāmas
1.vieta "Riktīgi rauj"
2.vieta "Mamma ar meitām"
3.vieta "Nākamreiz"
U-99 – vīrieši
1.vieta "Desertu namai"
2.vieta "Krāslava"
3.vieta "Vef ba Valkā"
MIX – grupa
1.vieta "Nīca/BLi"
2.vieta "G-Town"
3.vieta "Joka pēc"