Sestdien, 13. augustā, atpūtas vietā "Beberliņi" karstos laikapstākļos pirmoreiz tika rīkotas atklātā ūdens peldēšanas sacensības – Liepājas atklātais peldējums. Distancēs no 100 līdz 2000 metriem startēja vairāk kā 100 dalībnieki no Latvijas un ārzemēm. Garākajā – Eugesta 2000 metru distancē uzvarētāja laurus plūca lietuvietis Jokubas Jankauskas  un Ilze Aigare no Stopiņiem, informē Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldēšanas kluba "VeloRonis" valdes priekšsēdētāja Inga Krivcova.

Biedrības "VeloRonis" vadītāja Inga Krivcova ar gandarījumu vērtē Liepājas atklāto peldējumu. "Pirmoreiz rīkojot šādas sacensības Liepājā, pulcējām gan Latvijas, gan arī mūsu sacensības bija pamanījuši un ieradās, jāsaka, ļoti spēcīgi un pieredzējuši peldētāji no ārzemēm. Prieks, ka bija daudz jaunāko grupu dalībnieki vecumā no 7 līdz 16 gadiem. Un skaļus aplausus izpelnījās peldētāji vecumā pēc 50. Daži pat veica abas garās distances. Beberliņi ir ļoti laba vieta sacensībām peldēšanā atklātā ūdenī un viss noritēja lieliski," viņa norāda.

"Domāju ir dzimusi jauna tradīcija - Liepājas atklātais peldējums augusta otrajā sestdienā, un mēs, kā klubs, turpināsim veicināt interesi par peldēšanu un peldēt prasmi jebkurā gadalaikā, - gan vasarā, gan ziemā," atzīmē I.Krivcova.


13. augusta sacensībās Beberliņu ūdenskrātuvē dalībnieki tika vērtēti septiņās vecuma grupās un četros dažāda garuma peldējumos – VeloRoņa 100, Čili Pizza 400, LATSWIM 1000 un Eugesta 2000 metru distancēs.

Liepājas atklātā peldējuma Eugesta 2000 un LATSWIM 1000 metru distancēs starp visām vecuma grupām visātrākais bija lietuvietis Jokubas Jankauskas no Siauliai, kurš 2000 metru attālumu nopeldēja 25 minūtēs un 14 sekundēs, bet 1000 metrus – 13 minūtēs 33 sekundēs. Arī sievietēm ātrāko laiku abās garākajās distancēs uzrādīja Ilze Aigare no Stopiņu pagasta kluba "SK Defīns Masters". I.Aigare 2000 metrus pieveica 26 minūtēs un 55 sekundēs, bet 1000 metrus – 14 minūtēs un 18 sekundēs.

Čili Pizza 400 metru distancē triumfēja jūrmalnieks Juris Panfilenka no peldēšanas kluba "SwimBaltic" ar laiku 5 minūtes 6 sekundes, savukārt sievietēm 400 metros absolūti labāko laiku uzrādīja Dace Elizabete Āva no Ādažiem, pieveicot distanci 6 minūtēs un 54 sekundēs.

Īsakajā distancē – VeloRoņa 100 metros visātrākie bija liepājnieki. Vīriešiem Liepājas Kompleksās sporta skolas pārstāvis Nikita Nustajevs 100 metrus nopeldēja vienā minūtē un 29 sekundēs, bet sievietēm Laura Strautmane vienā minūtē un 42 sekundēs.


Organizatori ikvienam  dalībniekam par peldējumu pasniedza oriģināla dizaina medaļu. Godalgoto trīs vietu ieguvēji katrā vecuma grupā saņēma diplomu, organizatoru speciālbalvas, atbalstītāju produkciju no uzņēmuma "Eugesta", dāvanu kartes no Liepājas piedzīvojumu parka "Tarzāns", Liepājas kartingu trases "KM kartingi", piedzīvojumu parka "Austrumu Forts", peldēšanas un triatlona inventāra veikala "Latswim" un balvas no Liepājas Olimpiskā centra. Picērija "Čili Pizza" 400 metru laureātiem pasniedza īpašās specbalvas.

Distanču peldēšanas sacensības atklātā ūdenī "Liepājas atklātais peldējums" organizēja Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldētāju klubs "VeloRonis" ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības atbalstu. Visu dalībnieku Liepājas atklātā peldējuma rezultāti pieejami mājaslapā veloronis.lv.