Šajā nedēļas nogalē 2.oktobrī beidzot "Lielais basketbols" atgriežas Liepājā, piedāvājot saviem skatītājiem divas saistošas spēles jau pirmajā dienā. Pulksten 14 mūsu meitenes uzņems Baltijas spēcīgāko komandu "TTT Rīga", bet pulksten 17 vīri "PafBet Latvijas – Igaunijas" turnīra spēlē tiksies ar Igaunijas "Tarvas".

Lai arī līdzīgi kā katru iepriekšējo "normālo vasaru", kad komandas veic sagatavošanās darbus mainot sastāvus, ieliekot fizisko sagatavotību, meklējot sapratni treniņos un slīpējot meistarību pārbaudes spēlēs, šādā procesā ir pagājušas reizēm karstās vasaras dienas, šī gaidāmā sezona tiek gaidīta ar pastiprinātu interesi. Jauni spēlētāji, jauni treneri, jaunas cerības un jauni nosacījumi spēļu apmeklēšanai, bet, galvenais, ar skatītāju klātbūtni! Tie ir pietiekami iemesli, lai jau 2.oktobrī klātienē atbalstītu mūsu komandas!

Sieviešu turnīra (BBL) spēle atklās jauno sezonu, pulksten 14 SBK "Liepāja/LSSS" – "TTT Rīga".

Pēc trīs lielisku sezonu vadīšanas citu izaicinājumu savā trenera karjerā izvēlējās Kaspars Mājenieks, kurš pārcēlās uz Igauniju, kur viņa rokās ir nodotas sieviešu basketbola "atslēgas", uzticot Kasparam ne tikai Nacionālās Izlases galvenā trenera posteni, bet arī lūdzot sakārtot visu Igaunijas sieviešu basketbola sistēmu sākot no Jaunatnes un beidzot ar vadošo sieviešu izlasi. Tas ir augsts novērtējums, kuru mūsu treneris saņēma apliecinot sevi vairākās sarunu kārtās un kļūstot par galveno favorītu Igaunijas Federācijai. Viņa vietā stājās pietiekami pieredzējušais, bet joprojām pietiekami jaunais Rūdolfs Rozītis, kuram ir pieredze ar sieviešu "LU" komandas trenēšanu, kā arī ar U18 meiteņu izlasi un vīriešu komandām "Barons" kā asistentam un "Jēkabpils" gan kā asistentam, gan kā galvenajam trenerim. Rozītim kā asistenti palīdzēs mūsu sporta skolas absolventi Mārtiņš Brūveris un Ģirts Splīte. Jaunā treneru kolektīva rīcībā ir palikušas vairākas iepriekšējās sezonas SBK "Liepāja/LSSS" spēlētājas kā Ketija Vihmane, Elvija Veršele, Raivita Koreņika, Daniela Grigorjeva, Madara Šmite, Sanija Brikmane un Kitija Muzikante. Eva Indriķe, diemžēl, arī šo sezonu nevar iesākt jauna savainojuma dēļ, bet mēs ceram uz viņas atlabšanu jau šajā sezonā. Mājās atgriezās divas liepājnieces – Maija Gertsone un Paula Kļeščova, bet pirmo reizi Liepājas formās redzēsim Adelīni Urtāni (Ogre, 16 gadi), Eniju Ķīvīti (Jelgava, 17 gadi) un eksotiskās zemes Brazīlijas pārstāvi Maiaru Pereiru (19 gadi).

Aizvadītājās trijās pārbaudes spēlēs mūsu komandai izdevās pārspēt Klaipēdas "Neptunas" komandu (79:75) un BS "Rīga Juniores" ar 75:50, bet piekāpās mūsu sestdienas pretiniecēm "TTT Rīga" ar 48:58. Zīmīgi, ka pēdējo oficiālo spēli pie Liepājas komandas stūres Kaspars Mājenieks aizvadīja šī gada pavasarī LSBL finālā pret "TTT Rīga", un arī pirmā oficiālā spēle jaunā galvenā trenera Rūdolfa Rozīša vadībā mūsu komandai būs tieši pret "TTT". Spēles sākums pulksten 14:00, un skatītājiem, uzrādot derīgu "Covid–19" sertifikātu, ieeja bez maksas. Sīkāki noteikumi spēļu apmeklēšanai ir minēti zemāk.

Vīrieši pulksten 17 pārbaudīs spēkus pret iepriekšējās sezonas Igaunijas ceturto komandu "Tarvas"

Otrā spēle 2.oktobrī sāksies pulksten 17, kurā arīdzan ļoti atjaunotais BK "Liepāja" sastāvs uzņems viesus no Igaunijas – Rakveres "Tarvas". Sastāva ziņā arī vīriešu komandā notika ne mazākas izmaiņas kā meitenēm, pat, kaut kādā ziņā, lielākas, jo iepriekšējās sezonas komandas vairāki vadošie spēlētāji šosezon pārstāvēs citus basketbola klubus (Iļja Gromovs – VEF, Guntis Sīpoliņš – Ventspili, Dāvis Geks un Roberts Blumbergs Spānijas 2.līgas komandās), tanī pat laikā treneru kolektīva kodols ir palicis nemainīgs, joprojām galvenā trenera postenī Artūrs Visockis-Rubenis, kuram asistēs Krists Pīternieks un Arvis Steckis. Gluži pretēji, treneru "štābs" ir kļuvis kuplāks – pēc vairākām itin sekmīgām sezonām Igaunijā, mūsu treneru pulkam pievienojās Juris Umbraško, kurš pēdējās sezonās bija tieši mūsu pirmās sezonas spēles pretinieku "Tarvas" galvenais treneris.

Sastāvā mūsu komandā arī šajā sezonā redzēsim Robertu Krastiņu, Robertu Bērziņu, Renāru Birkānu, Zigmāru Raimo un Gustavu Jakubauski. Centra pozīcijā BK "Liepāja" rindās darbosies Kārlis Šiliņš, kuram tā būs pirmā profesionālā pieredze pēc atgriešanās Latvijā no ASV. No "Latvijas Universitātes" uz Liepāju ir pārcēlies iepriekšējās sezonas studentu līderis saldenieks Kārlis Žunda. Šo divu "jauniņo" spēlētāju vienaudzis ventspilnieks Verners Kohs pēc divām sezonām "VEF" rindās mēģinās atgūt citu prieku par basketbola spēli, kļūstot jau par piekto 1997.gadā dzimušo spēlētāju mūsu komandā (arī Birkāns un Raimo).

Atgriešanās Liepājā ir kādam citam bijušajam vefietim divdesmitgadniekam Pēterim Salmiņam, bet tikai gadu vecākajam Oskaram Hlebovickim, pēc praktiski divu sezonu izlaišanas veselības problēmu dēļ, Liepājā būs pirmā profesionālā sezona. Vēl notiek formalitāšu kārtošana ar diviem jauniem latviešu basketbola talantiem, par kuru pievienošanos informēsim vēlāk.

Gatavojoties pirmajai oficiālajai spēlei mūsu komanda aizvadīja sešas pārbaudes spēles: uzvarot Klaipēdas "Neptunas – Akvaserviss" (80:59), divreiz "Latvijas Universitātes" komandu (92:81 un 97:69), bet zaudējot BK "Ventspils" vienībai divreiz (74:84 un 77:86), kā arī šajā pirmdienā pret "VEF Rīga" ar 81:100. Praktiski katrā no šiem mačiem mūsu komandā bija cits rezultatīvākais spēlētājs, taču visbiežāk divciparu skaitlis gūtajos punktos tika Verneram Koham. Nevienā pārbaudes spēlē, diemžēl, neizdevās piedalīties mūsu reaktīvajam pamata saspēles vadītājam Renāram Birkānam, kuram pavasarī gūtais savainojums un pēc tam veiktā operācija ir prasījusi vairāk laika atlabšanai nekā cerēts. Tāpēc izteikt pieņēmumus par mūsējo varēšanu ir pagrūti. Jaunības azarts, enerģija un nepiekāpība būs BK "Liepāja" rokraksts visos četros (!) turnīros, kuros liepājnieki piedalīsies. Oktobrī vairākas svarīgas cīņas plānotas apvienotajā "Latvijas – Igaunijas Līgā", oktobra otrajā pusē sabraukumā jaunajā starptautiskajā turnīrā "Eiropas Ziemeļu Basketbola Līgā" (ENBL), kas notiks Valmierā, bet pirmo reizi pagājušajā gadā plānotajā, bet nenotikušajā "Latvijas kausā", kas šogad sauksies "Užavas Kauss", turnīrā liepājnieki sāks dalību 27.oktobrī izbraukumā.

Kā noslēdzošais arī šajā sezonā plānots ierastais LBL izslēgšanas turnīrs, kam starts tiks dots aprīļa vidū. Plānots, ka visām spēlēm līdzi varēs sekot ar "TV" tiešraižu starpniecību, kas "PafBet" turnīram pirmo reizi tiks nodrošināts "LTV 7" kanālā nedēļas spēlēs un "SportaCentrs.TV" kanālos televīzijā un interneta portālā. Bet pats svarīgākais, ka esošā situācija nepatīkamā vīrusa sakarā, ļauj apmeklēt profesionālā basketbola spēles klātienē, pēc valdības noteiktā "zaļā" drošības līmeņa noteikumiem, kas minēti zemāk. Spēles laikā piedāvāsim skatītājiem dažādus konkursus, dzīvo mūziku "Jautro sienāžu" izpildījumā kā arī patīkamu basketbola gaisotni.

Ņemot vērā Latvijā noteiktos "Covid–19" ierobežojumus publisku pasākumu rīkošanai, pasākums tiks rīkots pēc zaļā drošības līmeņa un to var apmeklēt TIKAI vakcinētas un "Covid–19" pārslimojušas personas, tai skaitā bērni, kuri ir vakcinēti (no 12 gadu vecuma) vai pārslimojuši "Covid–19" infekciju.

Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, biļete un derīgs sertifikāts. Sertifikātu iespējams lejuplādēt vietnē www.Covid19sertifikats.lv.