Diakonijas centra atbalsta grupa nosūtījusi atklātu vēstuli Liepājas mēram, deputātiem, Sociālā dienesta, Būvvaldes, Komunālās pārvaldes vadītājiem un citām institūcijām.

Liepājas Diakonijas centra atbalsta grupas cilvēkiem ratiņkrēslā atklātajā vēstulē norādīts uz trūkumiem vides pieejamībā Liepājā:

"Liepājas pilsētā pēdējos gados daudz kas ir izdarīts, lai uzlabotu vides pieejamību. Vides pieejamība ir svarīga ne tikai mums ratiņniekiem, bet arī velobraucējiem un vecākiem ar bērnu ratiņiem. Mēs apzināmies, ka cilvēkiem, kuri var pārvietoties bez palīglīdzekļiem, ir pavisam cits skats uz vides pieejamību nekā tas ir mums, kas mēs katru dienu saskaramies ar nepārdomātu būvniecību, ar visāda veida šķēršļiem un grūtībām.

Mēs Jums rakstām, lai pievērstu Jūsu uzmanību tām vietām un ēkām, kur mēs saskatām trūkumus. Mēs lūdzam, lai Liepājas pilsētas Dome izstrādātu plānu pakāpeniskai vides sakārtošanai, – centrā un mikrorajonos.

Īpaši lūdzam risināt sekojošos jautājumus:

Pie dažādu sabiedrisko būvobjektu projektēšanas un pieņemšanas ir jāpieaicina kāds cilvēks ratiņkrēslā, kas var pārbaudīt, vai objekts tiek celts atbilstoši universālā dizaina principiem, lai būtu ērtāka un pieejamāka vide – ceļi, ietves, sabiedriskā transporta pieturvietas un ēkas;

Liepājas pilsētas Dome joprojām nav pieejama cilvēkiem ratiņkrēslos. Tas pats attiecas uz Liepājas muzeju, uz Liepājas teātri, uz 1. poliklīniku, kur tikai    pirmais stāvs ir pieejams;

Liepājas pilsētas mājas lapā “liepaja.lv" nav atrodama persona, kas ir atbildīga par vides pieejamību Liepājas pilsētā;

Gadījumā, ja ceļ jaunu sabiedrisko ēku, ir jāievieš prasība, ka tualete ir pieejama cilvēkiem, kas brauc ar skūteri. Vajadzētu pagarināt laiku pēc 15. septembra, lai būtu pieejama glābšanas stacijas tualete;

Lūdzam Liepājas pilsētas Domei iegādāties pārvietojamu tualeti, kas ir pieejama ratiņniekiem. Šo tualeti varētu uzstādīt, kad notiek lielāki pasākumi;

Pie visām ārstniecības iestādēm ir jāierīko invalīdu stāvvieta;

Lūdzam meklēt risinājumu, kur atrast palīdzību, gadījumā, ja skūteris vai ratiņkrēsls sabojājas un paliek uz ielas;

Liepāja nav vietas makšķerēšanai, kur var piebraukt ar ratiņkrēslu.

Mēs to ļoti labi saprotam, ka nevar visu uzreiz sakārtot. Ir nepieciešama pārdomāta, ilgtermiņa stratēģija, lai uzlabotu vides pieejamību Liepājas pilsētā. Mēs esam gatavi palīdzēt pie vides sakārtošanas plāna izstrādes un regulāri ar Jums tikties".

Lai pārrunātu šos jautājumus, Diakponijas centrs piektdien, 28.septembrī, bija aicinājis uz apaļā galda diskusiju Krusta baznīcā par vides pieejamību Liepājā. Tāpat centrs ir sagatavojis dokumentāciju par vietām Liepājas pilsētā, kur nepieciešami vides pieejamības uzlabojumi.