13.janvāra vakarā Liepājā, Raiņa ielā, satiksmes autobuss uzbrauca sirmgalvim, kuru pēc notikušā nogādāja slimnīcā. "Delfi Aculiecinieka" rīcībā nonācis tā video, ziņo portāls "Delfi".


Tajā redzama traģiskā avārija, kas izraisījusi sabiedrībā plašas diskusijas. Notikuma aculieciniece iepriekš apgalvoja, ka autobusa vadītājs cietušajam nesniedza palīdzību, kā arī liedza iespēju izmantot medicīnisko aptieciņu.

Vēstīts, ka policijā par notikušo uzsākta administratīvā lietvedība. Tomēr vislielākās diskusijas izraisīja autobusa šofera vienaldzība.

Valsts policija šobrīd skaidro satiksmes negadījuma apstākļus. To pašu dara arī pasažieru pārvadājumu nodrošinātājs Liepājā – "Liepājas autobusu parks", tā apliecina pakalpojuma pircējs Liepājas pašvaldības aģentūra "Liepājas sabiedriskais transports". Aģentūras direktors Gints Lūsis portālam "Delfi" pauda, ka autobusi aprīkoti ar video novērošanas kamerām un ka pēc to ierakstiem varēs spriest par notikušo.

Savukārt "Liepājas autobusu parks" (LAP) pārvadātājfirmas valdes priekšsēdētājs Leonīds Krongorns raidījumam "Bez tabu" rakstveida skaidrojumā paudis, ka "norit iekšējā izmeklēšana un lietas faktisko apstākļu noskaidrošana arī mūsu uzņēmumā."

"Uzreiz pēc negadījuma autobusa vadītājs ir informējis LAP dispečeru dienestu par notikušo, pēc kā LAP darbinieki ir izsaukuši neatliekamo medicīnisko palīdzību," informēja Krongorns, kurš arī apgalvoja, ka plašākus komentārus par lietas apstākļiem varēs sniegt pēc iekšējās izmeklēšanas beigām.

Lai gan policija iepriekš portālam "Delfi" skaidroja, ka nepastāv likums par soda piemērošanu cilvēkam, kurš negadījumā cietušajam nav sniedzis palīdzību, Krimināllikuma 141. pants nosaka, ka par atstāšanu bez palīdzības var noteikt pat cietumsodu.

Valsts policijā portālam "Delfi" informē, ka tomēr ikvienā satiksmes autobusā, kurā ir vairāk nekā 25 sēdvietas, jāatrodas divām aptieciņām. Par braukšanu ar transportlīdzekli, kurš nav apgādāts medicīniskajām aptieciņām, izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu vadītājam septiņu eiro apmērā, skaidro policijā.