Žurnāla "Foto Kvartāls" (FK) žūrija par labāko jauno Latvijas fotogrāfu atzinusi no Liepājas nākušo Elizabeti Eglinsku, aģentūru LETA informēja žurnāla galvenais redaktors Arnis Balčus.

Elizabete Eglinska dzimusi 2002.gadā. Viņa mācījusies foto dizaina nodaļā Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā, šobrīd studē scenogrāfiju Latvijas Mākslas akadēmijā.

Viņas foto sērija "Genovefa" sastāv no kino estētikā ieturētiem pašportretiem, kas atspoguļo ainas no Elizabetes vecvecmāmiņas Genovefas dzīves.

Par pamatu saturam un tēlam izmantots ģimenes foto albums un Genovefas dienasgrāmata, kas sarakstīta no 1954.–1959.gadam.

Fotostāsta darbība risinās 1957.gada 1.janvārī, balstoties uz ierakstu dienasgrāmatā, kurā teikts: "Ko darīt? Ko darīt? Ko darīt? Ko darīt?". Tajā tiek attēlota Genovefas nelaimīgā laulība ar vīru Ignatu Muižnieku, Padomju Savienībā atzītu dzejnieku un komunistiskās partijas biedru.

"Konkursa uzvarētāja Elizabete Eglinska savā foto sērijā radījusi daudzslāņainu stāstu, performatīvi iedzīvinot melnbaltās fotogrāfijās savas vecmammas rakstītās atmiņas. Tas ir jūtīgs un vizuāli kinematogrāfisks skatījums uz padomju perioda vēsturi, atsedzot Latvijas mākslā reti aktualizēto padomju sievietes pieredzi, iekšējo dzīvi. Lielākā daļa "Foto kvartāla" balvai pieteikušos autoru fotogrāfijā interesē ikdienišķi privātais, dominē vizuālās dienasgrāmatas un mirkļa impresijas. Elizabete atšķiras ar savu interesi par sarežģītākiem naratīviem un spēju tos izteikt izteiksmīgā attēlu valodā," saka žūrijas locekle Santa Hirša.