Liepājas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centrs (ZIIC) pirmssvētku laikā aicina ikvienu – bērnus, jauniešus, pieaugušos un ģimenes – kopā piedalīties kādā no darbnīcām, lai sarūpētu pašu rokām dāvanas vai to elementus svētkiem. Darbnīcas notiks divās darbības vietās – Zirgu salā 2, Dabas mājā, un Klāva Ukstiņa ielā 17/23, digitālās ražošanas laboratorijā "FabLab Liepāja", portālu informēja Zinātnes un izglītības inovāciju centra vadītājas pienākumu izpildītāja Kitija Kuduma.

Zinātnes un izglītības inovāciju centra darbības vietā Zirgu salā 2, Dabas mājā, notiks sekojošas ar dabas un vides pētniecību saistītas darbnīcas:

Pirmdien, 11. decembrī, no pulksten 17.30 līdz 19.30 darbnīca "Bišu vaska drāniņa" piemērota bērniem no 10 gadu vecuma un pieaugušajiem un tās laikā varēs izgatavot dabīgu pārtikas iesaiņošanas iepakojumu, kas veidots no kokvilnas auduma Ziemassvētku noskaņās un bišu vaska, turklāt tā izmantošanas iespēja vairākkārtīgi to padara par ilgtspējīgu produktu.


Trešdien, 13. decembrī, no pulksten 17.30 līdz 19.30 darbnīca "Lūpu balzams" piemērota bērniem no 10 gadu vecuma un pieaugušajiem un tās laikā varēs uzzināt vairāk par vieniem no mazākajiem un čaklākajiem kukaiņiem – bitēm – un izgatavot no dabīgām izejvielām lūpu balzamu, kam pamatā izmantots bišu radīts produkts.


Ceturtdien, 14. decembrī, no pulksten 17.30 līdz 18.30 darbnīca "Vannas bumba" piemērota bērniem no 7 gadu vecuma un pieaugušajiem un tās laikā tiks izgatavotas sniegoti baltas vannas bumbas ar skuju aromātu, turklāt kā sastāvdaļas vannas bumbai tiks izmantotas vielas, ko ikdienā nereti izmanto pārtikā.


Piektdien, 15. decembrī, no pulksten 16 līdz 18 darbnīca "Svečturis" piemērota bērniem no 10 gadu vecuma un pieaugušajiem un tās laikā varēs izgatavot un izgreznot svečturi.

Savukārt Zinātnes un izglītības inovāciju centra otrajā darbības vietā – Klāva Ukstiņa ielā 17/23, digitālās ražošanas laboratorijā "FabLab Liepāja", notiks sekojošas ar digitālo ražošanu saistītas darbnīcas:

Pirmdien, 11. decembrī, no pulksten 16 līdz 18 lāzergriezēja darbnīca "Izgatavo Ziemassvētku rotājumu pats!" piemērota jauniešiem no 11 gadu vecuma un pieaugušajiem un tās laikā tiks izstrādāts personalizēts digitāls dizains rotājumam, ko lāzergriezējs pārvērtīs fiziskā objektā. Izstrādātais dekors paredzēts kā Ziemassvētku egles rotājums.


Otrdien, 12. decembrī, no pulksten 17 līdz 19 vinilgriezēja darbnīca "Personalizē Ziemassvētku dāvanu maisu!" piemērota jauniešiem no 11 gadu vecuma un pieaugušajiem un tās laikā tiks izstrādāts personalizēts digitāls dizains dāvanu maisam un, izmantojot vinilgriezēju un termopresi, pārvērsts fiziskā objektā.


Piektdien, 15. decembrī, no pulksten 17 līdz 19 vinilgriezēja darbnīca "Personalizē Ziemassvētku dāvanu maisu!" piemērota jauniešiem no 11 gadu vecuma un pieaugušajiem un tās laikā tiks izstrādāts personalizēts digitāls dizains dāvanu maisam un, izmantojot vinilgriezēju un termopresi, pārvērsts fiziskā objektā.

Vairāk informācijas un reģistrēšanās Dabas mājā notiekošajām darbnīcām ŠEIT.

Vairāk informācijas un reģistrēšanas "FabLab Liepāja" notiekošajām darbnīcām ŠEIT.