Šodien aprit gads, kopš mira mūziķis Mārtiņš Freimanis. Slavas alejā pie Latvijas 1.rokkafejnīcas uz kuba ar Mārtiņa plaukstu nospiedumiem nolikti ziedi un deg sveces.

Kā jau rakstījām šovakar pulksten 19 Rīgā, "Arēnā Rīga" notiks koncertuzvedums "Mans draugs Mārtiņš Freimanis", kura norisei interesenti varēs sekot līdzi arī tiešraidē internetā Mārtiņa Freimaņa fonda mājaslapā "www.mff.lv", kā arī radiostaciju "SWH" un "Spin FM" mājaslapā.

Mūžībā aizgājušā mūziķa Mārtiņa Freimaņa dziesmu izrādē "Mans draugs Mārtiņš Freimanis" piedalīsies Latvijā populārākie mūziķi un Freimaņa draugi – Lauris Reiniks, Aija Andrejeva, Olga Rajecka, Kārlis Būmeisters jeb Kaža, Valters Frīdenbergs, "Musiqq", Ivo Fomins, Dita Lūriņa, Viktorija Streiča, Māra Upmane – Holšteina, Nikolajs Puzikovs, "Putnu balle", "PeR", Rūta Reinika un citi.

Paredzēts, ka koncertuzvedumā uz skatuves uzstāsies vairāk nekā 100 dalībnieki, video stāsti tiks demonstrēti uz septiņiem ekrāniem, muzikālo skanējumu nodrošinās divi pavadošie muzikālie sastāvi – grupa "Tumsa" un "MC Orķestris".

Pasākuma vajadzībām mūziku aranžējis Normunds Kalniņš, kurš ir bijušais grupas "Tumsa" dalībnieks un ilgstošs Freimaņa muzikālās darbības līdzgaitnieks.

Mārtiņš Freimanis popularitāti iekaroja kā Liepājas grupas "Tumsa" solists. Tāpat viņš radīja dziesmas gan sev, gan citiem pašmāju izpildītājiem, piedalījās dažādos šovos un ar mūziku saistītos projektos, bija publikas cienīts un mīlēts.