Novembra svētku laikā Liepājā un Grobiņā Zemessardzes 44. kājnieku bataljona zemessargi organizēs un piedalīsies vairākos pasākumos, portālu informēja Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba Komunikācijas daļas Sabiedrisko attiecību speciāliste Guna Pričina.


9. novembrī no pulksten 12 līdz 19 bataljona zemessargus būs iespēja satikt tirdzniecības centros Liepājā – "XL Sala" un "Rietumu centrs", kur iedzīvotāji varēs uzzināt par dienesta iespējām Zemessardzē.

11. novembrī, Lāčplēša dienā, Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 44. kājnieku bataljona karavīri, zemessargi un veterāni piedalīsies svinīgajos lāpu gājienos Liepājā un Grobiņā.

14. novembrī Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 44. kājnieku bataljona karavīri un zemessargi atbalstīs Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes organizēto pasākumu skolēniem "Pa virsleitnanta R.Radziņa pēdām", lai veicinātu jauniešos izpratni par Latvijas valstij nozīmīgiem notikumiem. 1919. gada 14. novembrī Liepājā drosmīgie Latvijas karavīri izšķīra Brīvības cīņu un arī mūsu valsts likteni, veiksmīgi atvairot Bermonta armijas uzbrukumus un centienus ieņemt pilsētu. Tādēļ vēsturnieki uzskata, ka Liepājā Lāčplēša diena būtu jāatzīmē šajā dienā – 14. novembrī.

Savukārt 18. novembrī Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 44. kājnieku bataljona karavīri, zemessargi kopā ar liepājniekiem un pilsētas viesiem atzīmēs Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienu un izskries Latvijas kontūru Liepājas ielās.

Apzinoties patriotiskās audzināšanas nozīmību, valsts svētku mēneša ietvaros bataljona zemessargi tiksies ar izglītības iestāžu audzēkņiem un piedalīsies dažādos pasākumos.

"Valsts svētkos aicinu pateikties neatkarības izcīnītājiem un katram apzināties pienākumu ieguldīt savus spēkus Latvijas izaugsmē un drošībā. Novēlu mums visiem būt stipriem ikdienā, lai ikviens justos novērtēts un piederīgs savai valstij, lojāls un gatavs aizstāvēt mūsu Latviju," novēl Zemessardzes 44. kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Viktors Kareckis.