Rokgrupa "Līvi" uzstāsies un Latvijas valsts dzimšanas dienu svinēs kopā ar diasporas latviešiem Apvienotajā Karalistē, informē organizācijas "Bērzes strazdi" pārstāvis Raivis Maksis Malnacs.

Viņš norāda, ka tūres laikā grupa 17.novembrī uzstāsies Northemptonā, 18.novembrī – Līdsā un 19.novembrī – Birmingemā.

Malnacs atzīmē, ka grupa "Līvi" savu darbību uzsāka 1976.gadā Liepājā. Apvienība pastāvēšanas laikā izdevusi vairākus studijas albumus un dziesmu izlases, tās pazīstamākie skaņdarbi ir "Dzimtā valoda", "Dzelzsgriezējs", "Dieva dēls", "Piedod man" un citi. "Līvi" ir vienīgā rokgrupa Latvijā, kurai Liepājā veltīts īpašs vides objekts "Spoku koks".

Par grupas tūri ārpus Latvijas un iespēju diasporas latviešiem izbaudīt patriotiskas noskaņas valsts svētkos, "Bērzes strazdu" pārstāvis Toms Zeltiņš teic, ka "Līvi" vienmēr ir bijuši Latvijas patriotisma simbols, turklāt "Līvu" dziesmas ir leģendāras un ieņem nopietnu lomu Latvijas kultūras kanonā.

"Tieši tāpēc šogad esam ieplānojuši īpašu dāvanu, lai trijos koncertos grupa "Līvi" pilnā sastāvā ar iespaidīgu uzstāšanos priecētu tautiešus un uzstātos Lielbritānijā," pauž Zeltiņš.

Bezpeļnas organizācija "Bērzes strazdi" šogad uzsākuši vairāku koncertu organizēšanu, aicinot Apvienotajā Karalistē uzstāties Latvijā pazīstamus mūziķus un dziedātājus. Lielākais un pazīstamākais notikums ir ikgadējais "Bērzes strazdu Jāņu festivāls", kurā ik gadu tiek vienkopus sapulcēti vairāki tūkstoši ārzemēs dzīvojošu latviešu.