Turpinoties Liepājas slimnīcas pārbūves darbiem, izmainīta Uzņemšanas nodaļas un Traumpunkta pacientu plūsma medicīnas iestādē, informē SIA "Liepājas reģionālā slimnīca" sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase.

Slimnīcas valdes loceklis Andris Vistiņš aicina iedzīvotājus sekot norādēm un būt saprotošiem par sagādātajām neērtībām. "Būvniecība norit paralēli nepārtrauktam ārstniecības procesam. Tas, protams, rada neērtības gan pacientiem, gan darbiniekiem, bet darbus cenšamies paveikt tā, lai neērtību būtu pēc iespējas mazāk," saka A.Vistiņš

Neatliekamās medicīnas centra (NMC) vadītājs, ārsts anesteziologs–reanimatologs Mihails Dolguševs norāda, ka pacientu uzņemšanā kopumā lielas pārmaiņas nav notikušas, vienīgi ieeja nodaļā tagad atrodas citā vietā. "Tagad pacientiem, lai nokļūtu nodaļā ir jādodas cauri tā saucamajām neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) automašīnu "slūžām". Šī ieeja tagad ir kopēja – gan NMP pacientiem, gan pilsētas iedzīvotājiem, kas paši atnāk uz uzņemšanas nodaļu," skaidro M.Dolguševs.   

NMC vadītājs stāsta, ka nodaļā, tāpat kā iepriekš, pacientus vispirms sagaida reģistratores, kuras tos novirza pie vajadzīgā speciālista. "Mēs patlaban strādājam pusē no uzņemšanas nodaļai paredzētajām telpām. Līdz ar to jārēķinās, ka pacientiem būs zināmas neērtības. Tā kā vietas ir mazāk nekā gribētos, tad ginekoloģiskie pacienti un bērni ir uzreiz piesaistīti nodaļām, lai mēs varam ātrāk atslogot esošās uzņemšanas telpas. Tas nozīmē, ka bērni un grūtnieces šeit ilgstoši neuzkavēsies. Grūtnieces uzreiz pēc ārsta palīga apskates nonāks pie speciālista attiecīgajā nodaļā. Mazliet ilgāk uzkavēsies bērni, lai izvērtētu vai viņiem ir nepieciešama ilgstošāka ārstēšana vai novērošana. Ja ārstēšana būs ilgāka par divām stundām, tad arī bērni tiks pārvesti uz Bērnu nodaļu," stāsta M.Dolguševs.

Kā ziņots, pēdējo gadu laikā slimnīca turpina īstenot infrastruktūras attīstības projektus, kas tiek veikti vairākos etapos. Šī gada (2022.) februārī noslēdzās NMC pirmā etapa izbūve. Telpas ir pielāgotas Uzņemšanas nodaļas un Traumpunkta pacientu vajadzībām, atbrīvojot līdzšinējas telpas  nākamajam pārbūves cēlienam, lai pēc laika NMC varētu strādāt pilnā apjomā. Plānots, ka tas varētu būt pēc 7–8 mēnešiem.

2019.gada jūnijā tika uzsākti slimnīcas telpu pārbūves un atjaunošanas 1.etapa būvniecības darbi. Pirmajā etapā vienlaikus tika izbūvēta 1.kārta un 3.kārta. Būvprojekta 1.kārtas laikā tika pārbūvēta Fizikālās terapijas un rehabilitācijas ambulatorā daļa, Asins sagatavošanas nodaļa, Neatliekamās medicīnas palīdzības dienesta nomas telpas. Savukārt 3.kārtas ietvaros – Hemodialīzes nodaļa, Konsultatīvās nodaļas ambulatorie kabineti, personāla ģērbtuves pagrabstāvā.
 
Patlaban slimnīcā norit arī otrais pārbūves etaps, kas ietver galvenā, A korpusa, austrumu spārna pārbūvi no 3. līdz 12.stāvam. Desmit stacionāra nodaļas tiks pārveidotas līdzīgi kā viena puse šai korpusā jau ir sakārtota iepriekšējās rekonstrukcijas laikā. Visus iecerēts slimnīcas pārbūves un atjaunošanas darbus plānots pabeigt līdz 2022.gada beigām.