Ar grandiozu Tautas mākslas un kultūras centra (TMKC) kolektīvu koncertu sestdien aizsākās Valsts svētku svinības Liepājā.

Savukārt šodien, Latvijas valsts proklamēšanas gadadienā, svētku kulminācija – salūts un kopā sanākšana Kārļa Zāles laukumā pulksten 16.45.

Šajā laikā sāksies koncertprogramma ar nosaukumu "Mēs esam!", kuru atklās viesi no Rīgas – dziesminieki Egons Pičners un Uldis Kākulis. Īpašs un iepriekš nebijis notikums būs Liepājas ģitāristu lielansambļa priekšnesums. Koncertā skanēs mūziķu Fēliksa Ķiģeļa, Emīla Balcera un aktieru Everitas Pjatas, Viktora Ellera dziedātas dziesmas, muzikālo pavadījumu nodrošinās – Normunds Kalniņš, Māris Kupčs, Aivars Meijers un Māris Zīlmanis. Priekšnesumus Latvijas dzimšanas dienā sarūpējuši arī Liepājas Emiļa Melngaiļa mūzikas vidusskolas jaunie talanti. Pasākums noslēgsies ar uguņošanu, kurai muzikālo pavadījumu veidojis komponists Jānis Strazds. Visa pasākuma laikā TC "Ostmala" ikvienu, kas vēlēsies, cienās ar karstu tēju, tāpēc Liepājas Kultūras pārvalde aicina ņemt līdzi arī savu mājas krūzi, kas noderēs, dodoties arī uz folkloras centra "Namīns" vakarēšanu pēc pasākuma.

Vakarēšana par godu Valsts svētkiem folkloras centrā "Namīns" sāksies svētdien no pulksten 17.30. Pagalmā kursies ugunskuri, vārīsies zupas katls, būs silta tēja un iespēja uzcept līdzi paņemto desu. Kopā tiks sagaidīts pulksten 21, kad visā pasaulē latvieši vienosies Latvijas himnas dziedāšanā.