Mēneša laikā aptuveni 50 000 autovadītāju visā Latvijā drošības kampaņas "Nepieliec sev soda punktu!" laikā ir saņēmuši īpašas kartītes, kas vēlreiz sabiedrībā aktualizēja jautājumu par atkārtotiem pārkāpumiem ceļu satiksmē, būtiskākajiem iemesliem un iespējamajām sekām. Kampaņas laikā Valsts policija aicināja pārskatīt un mainīt attieksmi pret piešķirtajiem soda punktiem, stiprinot apziņu, ka katrs no tiem ir viens pieturpunkts ceļā uz, iespējams, traģisku iznākumu, informē Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Līna Kaļķe.

2020. gadā Valsts policija veica pētījumu par atkārtotiem ātruma pārkāpumiem ceļu satiksmē. Pētījuma rezultātā tika iegūti dati par 592 personām, kuras laika periodā no 2019. gada 1. jūnija līdz 2020. gada 31. maijam ir vismaz 2 reizes pārkāpušas atļauto braukšanas ātrumu vairāk par 31 km/h. Lai gūtu plašāku ieskatu par atlasīto personu paradumiem piedaloties ceļu satiksmē, tika uzskaitīti visa veida pārkāpumi 4 gadu periodā (2016. līdz 2020. gads). Savukārt aplūkojot šos pašus datus 2021. gadā, kur tika aplūkota šī pati izlase ar jau iepriekš pārkāpumus izdarījušām personām, parāda, ka vairāk nekā puse jeb 56 % vadītāju tāpat kā iepriekšējā periodā turpina pārkāpt ceļu satiksmes noteikumus. Gada laikā personas, kas šajā posmā jau ir pārkāpušas noteikumus, tieši atļauto braukšanas ātrumu ir pārkāpuši 59 % autovadītāju.

"Arvien vairāk un plašāk sabiedrībā aktualizējot drošības jautājumus, akcentējot ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu bīstamību, redzam, ka soli pa solim mainās sabiedrības attieksme, lai gan ne mazums ir arī tādu, kas nav guvuši mācību un joprojām krāj savus soda punktus. Arī turpmāk aicināsim gan jaunos, gan pieredzējušos autovadītājus pārskatīt un mainīt attieksmi pret veiktajiem pārkāpumiem, kas rezultējas jaunos soda punktos, kā arī vispār nepārkāpt noteikumus. Tādejādi stiprināsim apziņu, ka katrs no veiktajiem pārkāpumiem ir viens pieturpunkts ceļā uz, ļoti iespējams, traģisku iznākumu," stāsta Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Juris Jančevskis.

Kampaņa "Nepieliec sev soda punktu!" norisinājās 2021.gada nogalē, dažādos komunikācijas kanālos un veidos uzrunājot sabiedrību, aktualizējot un brīdinot autovadītājus, kuriem ir konstatēts recidīvs jeb atkārtots ceļu satiksmes noteikumu pārkāpums, par atbildību un bīstamām sekām, kuras var izraisīt sistemātiska, bezatbildīga attieksme pret noteikumiem, vienlaikus veicinot sabiedrības informētību par sekām un to neatgriezenisku nopietnību.

Satiksmes drošības kampaņu "Nepieliec sev soda punktu!" organizē Valsts policija ar degvielas uzpildes staciju tīkla "Virši" informatīvo atbalstu. Šī kampaņa tiek finansēta no Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja līdzekļiem.