Kopš 17.jūlija liepājniekiem pieejams jauns sabiedriskā transporta – autobusa – maršruts, kas ļauj ērti sasniegt kaimiņvalsts Lietuvas pilsētas Mažeiķus, Šauļus, Paņevežu un Viļņu.


Tiesa, šajā maršrutā nav iespējams pārvietoties Latvijas robežās, taču aizceļot uz kaimiņzemi gan. Jaunā maršruta galapunkti ir Ventspils un Viļņa, taču autobuss apstājas arī Liepājā un arī Liepājas autoostā (vai internetā) var iegādāties biļeti, portāls irliepaja.lv uzzināja autoostā. Piemēram, brauciens no Liepājas uz Viļņu izmaksā 22 eiro, bet no Ventspils līdz Viļņai – 28 eiro.


Jauno maršrutu apkalpo pasažieru pārvadātājs no Lietuvas – "Eurolines”.


Pārvadātājs piedāvā arī dažādas atlaides, piemēram, bērniem līdz 12 gadiem (ieskaitot) ir 50% atlaide; jauniešiem un studentiem no 13 līdz 25 gadiem (ieskaitot), kā arī pensionāriem vecākiem par 60 gadiem, invalīdiem un grupām no 6 cilvēkiem – tiek piemērota atlaide 10 % apmērā no pilnas biļetes cenas.


Katram pasažierim ir tiesības bez maksas pārvadāt vienu rokas bagāžas vienību un divas bagāžas vienības (līdz 50 kg kopsvarā) autobusa bagāžas nodalījumā. Par katru nākamo bagāžas vienības jāmaksā 6 eiro.


Autobuss kursē trīs reizes nedēļā – piektdienās, sestdienās un svētdienā. Reiss no Viļņas atiet pulksten 7, Liepājā ienāk pulksten 13.15, savukārt no Liepājas uz Viļņu var doties pulksten 17.30, galapunktā nonākot pulksten 23.40.