Uz divām nedēļām tiks pārtraukta plānveida stacionārās palīdzības sniegšana slimnīcās, otrdien pēc Ministru kabineta ārkārtas un Krīzes vadības padomes kopsēdes paziņoja veselības ministre Ilze Viņķele (AP), ziņo LETA.

Amatpersona skaidroja, ka šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā, ka stacionāros pašlaik ir ap 1000 "Covid–19" pacientu. Šīm personām palīdzības sniegšana ir neatliekama, jo viena no "Covid–19" izpausmēm ir apgrūtināta elpošana, un tā nevar pagaidīt, atzina Viņķele.

Tāpēc pieņemts lēmums uz divām nedēļām pārtraukt plānveida stacionārās palīdzības sniegšanu.

Līdz šim vairākas slimnīcas jau bija paziņojušas par plānveida operāciju atcelšanu vai ierobežošanu.

Jau ziņots, ka aizvadītajā diennaktī Latvijā stacionēti 153 "Covid–19" pacienti, to skaitā četri slimnieki pārvesti, līdz ar to slimnīcās esošo ar jauno koronavīrusu sirgstošo cilvēku kopskaits sasniedzis 998, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

No visiem patlaban slimnīcās esošajiem "Covid–19" pacientiem 948 ir ar vidēji smagu slimības gaitu, bet 50 – ar smagu slimības gaitu. Tādējādi diennakts laikā par sešiem cilvēkiem ir samazinājies smagā stāvoklī esošo "Covid–19" pacientu skaits.

Pēdējās diennakts laikā no stacionāra izrakstīti 114 "Covid–19" pacienti, tādējādi līdz šim kopumā no stacionāra izrakstīti 2656 "Covid–19" pacienti, liecina NVD dati.