Atvadīšanās no traģiski bojā gājušā Liepājas teātra aktiera Ulda Stelmakera notiks sestdien, 16.augustā, pulksten 15 Liepājas Centrālkapos, aģentūra LETA uzzināja Liepājas teātrī.

Jau ziņots, ka piektdien, 15.augustā, plkst.10 Liepājas teātrī notiks atvadīšanās no traģiski bojā gājušās aktrises Ineses Jurjānes. Māksliniece no teātra tiks izvadīta pēdējā gaitā uz Piņķu kapiem.

Liepājas teātra aktieri Inese Jurjāne un Uldis Stelmakers svētdien noslīkuši jūrā pie Bernātiem.

Inese Jurjāne dzimusi 1964.gada 23.augustā un bija Liepājas teātra štata aktrise. Liepājas teātrī viņa ienāca pēc Oļģerta Krodera vadītā kursa beigšanas Konservatorijas Teātra fakultātē 1986.gadā. Starp zīmīgākajām Jurjānes lomām Liepājas teātris min Melliju no "Vējiem līdzi", Antoniju no "Skroderdienām Silmačos", Solveigu no "Pēra Ginta", Bellu no "Citiem baltiem krekliem" un Lindu no iestudējuma "Zilā".

Liepājas teātrī drīzumā bija plānota Jurjānes 50 gadu jubilejas izrāde – jauno aktieru iestudējumā "Šikās kāzas" viņa būtu iejutusies Dafnes lomā.

Stelmakers dzimis 1959.gada 22.februārī, viņš bija Liepājas teātra ārštata aktieris un Liepājas kapsētu pārvaldes vadītājs. Stelmakers ieradās Liepājā 1982.gadā pēc studijām Ļeņingradas Kultūras institūtā ar režisora diplomu kabatā. Stelmakers atveidojis Jaņuku "Trīnes grēkos", Vari "Maijā un Paijā", Pablo "Trešajā vārdā", Horāciju "Hamletā", Joski "Skroderdienās Silmačos", donu Bazilio "Figaro kāzās", Beraldu "Iedomu slimniekā" un varoņus citos iestudējumos. Stelmakers bija piekritis atveidot Pudiķi topošajā izrādē "Indulis un Ārija".