Maijā noslēdzās Liepājas Reģiona Tūrisma informācijas biroja (LRTIB) rīkotie gidu kursi, taču tie nebija kursi nākamajiem, bet esošajiem gidiem.

Kā pastāstīja LRTIB tūrisma attīstības speciāliste Agita Vucena, šogad jauni dalībnieki netika uzņemti un apmācīti, bet tikai zināšanas papildināja gidi, ar kuriem birojs jau strādā.

Kursu ietvaros no 26. marta līdz 16. maijam tika apskatītas gan vēsturiskas tēmas, kā Liepājas apbūves attīstība dažādos laikos, koka arhitektūras vērtības, Liepāja – Latvijas galvaspilsēta, tāpat arī notika putnu vērošanas nodarbība Zirgu salā. Gidi tika iepazīstināti ar pilsētas attīstības plāniem un tika apmeklēti jaunākie sporta infrastruktūras un industriālie objekti.

"Pilsēta mainās, attīstās, nāk klajā jauni vēstures atklājumi, tāpēc, neatkarīgi no tā, vai tiek vai netiek uzņemti jauni dalībnieki, gidu kursi tiek organizēti ik pēc diviem gadiem," pastāstīja Vucena.

Šobrīd Liepājā ir 28 sertificēti gidi, kas vada ekskursijas latviešu, krievu, angļu, vācu  un somu valodā.

"Tie ir gidi, kas strādā jau gadiem – cits desmit gadus, cits vēl ilgāk, daži gida sertifikātu pirmo reizi ieguva pirms diviem gadiem."

Nākamie LRTIB gidu kursi plānoti 2021. gada pavasarī.

"Mums nav intereses "saražot" pēc iespējas vairāk gidu. Šobrīd iztiekam ar tiem, kas ir mūsu sarakstā. Ja jutīsim, ka gidu sāk aptrūkties, tad nākamajos kursos aicināsim atkal pieteikties jaunus interesentus.

Starp citu, ikvienam, kas jau pats darbojas kā gids un kam ir teicamas kādas svešvalodas zināšanas, jebkurā brīdī, nokārtojot eksāmenu, var saņemt Liepājas gida sertifikātu un iekļūt mūsu sadarbības partneru sarakstā. Bet tikai ar teicamām svešvalodu zināšanām," norādīja Vucena.