11.maijā jau otro reizi Liepājā notiks viens no iespaidīgākajiem pavasara pasākumiem – piekrastes pārgājiens "Coastline Trek’19: Liepāja with Gjensidige".

Vairāki tūkstoši pārgājiena dalībnieku mēģinās pārvarēt savu personīgo izaicinājumu – kājām noiet no 15 līdz pat 100 kilometriem garu distanci.

Kā portālu irliepaja.lv informēja organizatori, reģistrācija pārgājienam joprojām tiek pieņemta un tiks pieņemta arī pasākuma dienā. Gadījumā, ja līdz pasākuma dienai kādā no distancēm pieteikumu skaits tuvosies maksimumam, par to savlaicīgi informēs.

Gaida atjaunoti maršruti
Lielākais pārgājienu organizators Baltijas valstīs "TrenkTuras" šajā gadā aicina vasaras sezonu atklāt Liepājā – saules un vēju pilsētā. Sagaidāms, ka šoreiz pasākums pulcēs kopā vairāk nekā piecus tūkstošus aktīvās atpūtas cienītāju. Šogad pārgājiena dalībniekus sagaida atjaunotie maršruti, kuros ir vēl vairāk dabas, jūras un smilšu dažādības. Atbilstoši katra spējām, piedāvājam izvēlēties starp piecām dažādām distancēm – 15 kilometri vienā piegājienā, 25 kilometri pus dienas laikā, 50 kilometri dienas laikā, 75 kilometri līdz rītausmai vai 100 kilometri 24 stundās.

Atzīts par vienu no labākajiem
Pagājušajā gadā biedrības "TrenkTuras" pirmo reizi Liepājas piekrastē organizētais pārgājiens, kurš ieinteresēja aptuveni četrus ar pusi tūkstošus pārgājiena dalībnieku no Lietuvas un Latvijas, tika atzinīgi novērtēts un, izvērtējot labākos tūrisma projektus visā Latvijā, nominēts kategorijā "Labākais tūrisma pasākums", kur ieguva otro vietu.

"Mūs priecē tas, ka, būdami iesācēji Latvijā, sacentāmies ar Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja un Liepājas Kultūras pārvaldes organizētajiem pasākumiem, starp kuriem bija arī Latvijas Republikas proklamēšanas gadadiena, un tikām novērtēti kā viens no Latvijai svarīgiem projektiem, " atzīst "TrenkTuras" pārstāvji.

Ievērības cienīgs ir fakts, ka 2018. gadā pārgājienā tika sasniegts jauns rekords – Viļņas iedzīvotājs no apdrošināšanas sabiedrības "Gjensidige" komandas 100 kilometrus pieveica nepieredzēti īsā laikā jau naktī ierodoties finišā – pēc 13 stundām un 31 minūtes. Parasti šīs distances dalībnieki finišē tikai rītausmā.

Aktīvās atpūtas organizators "TrenkTuras" darbojas kopš 2015. gada un šajā laikā ir pulcējis vairāk nekā 30 tūkstošus pārgājienu dalībnieku. Lielākais no biedrības organizētajiem pasākumiem notika pirms dažiem gadiem Lietuvas piekrastē, kurā vienkopus pulcējās astoņi tūkstoši iešanas entuziastu.

Rūpējas par pozitīvu labsajūtu
Lielākos attālumus ieteicams izvēlēties tiem pārgājiena dalībniekiem, kuriem ir laba fiziskā sagatavotība. "Tomēr, ja kāds nebūs pienācīgi novērtējis savu spēku apjomu vai citu iemeslu dēļ nevarēs turpināt iešanu, mēs parūpēsimies par dalībnieka transportēšanu, kā arī nodrošināsim medicīnisko palīdzību, ja tāda būs nepieciešama," apgalvo organizatori.

"TrenkTuras" organizētie pārgājieni izceļas arī ar komfortu. Kamēr aktīvās atpūtas cienītāji aicināti pārvarēt sevi un novērtēt savu spēju robežas, par viņu labsajūtu un ērtību rūpēsies simts brīvprātīgo darbinieku. Aptuveni pēc katriem pieciem kilometriem būs ierīkoti atpūtas un palīdzības punkti.  Tajos tiks piedāvāts ūdens, tēja un uzkodas, bet tiem, kuri soļos lielākus attālumus, nodrošināts siltais ēdiens. Katrs pārgājiena dalībnieks finišā saņems diplomu un medaļu.

"TrenkTuras" aicina neaizmirst arī par saviem četrkājainajiem draugiem un soļot kopā ar tiem. Finišu sasniegušajiem mājdzīvniekiem arī tiks pasniegta dalībnieka medaļa.

Aktīvās atpūtas organizatori aicina ģimenes ar bērniem, draugu kompānijas un darba kolektīvus doties pārgājienā gar piekrasti kā komandai, tādējādi sacenšoties ar pārējām dalībnieku grupām par visvairāk kopā noieto kilometru skaitu.