Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas Reklāmas dizaina audzēkņi festivālā „LMT Summer Sound” praktizējas video veidošanā un iejūtas mediju ādā.

Beāte Šneidere Edgars Laumanis un Inese Trautmane individuālo praksi veica kopā ar profesionālajiem medijiem, filmējot pasākuma aktuālos notikumus, emocijas, veidojot karstās ziņas, intervijas un pēc tam iegūto materiālu apstrādājot, veidoja video sižetu un izplatīja to sociālajos tīklos.

LDMV audzēkne Inese Trautmane ir gandarīta par paveikto: „Priecājos, ka reklāmas pasniedzējs Uldis Drišļuks mums piedāvāja šādu iespēju. Man radās pilnīgāks priekšstats par savu izvēlēto specialitāti. Darbs bija spraigs un interesants – naktī filmējām, rīta pusē nedaudz pagulējām, tad montējām safilmēto materiālu. Jutu, ka man paaugstinās adrenalīna līmenis, un gribējās padarīt darbu, cik vien labi spēju un, manuprāt, tas arī izdevās!”

Savukārt Beāte un Edgars bijuši patīkami pārsteigti, ka viņu veidotais video vienas dienas laikā jau skatīts vairāk kā divarpus tūkstošus reižu: „Mums tas bija milzīgs pārsteigums, tiklīdz kā izveidojām pirmo video, pēc izplatīšanas to jau varēja redzēt lielākajos Latvijas mediju portālos,” atzīmē Beāte.

Multimediju dizaina un Reklāmas dizaina izglītības programmas vadītājs Uldis Rubezis ir pārliecināts, ka skolas solā iegūtās teorētiskās zināšana ir tikai pamats, un svarīgi saistīt teorētiskās zināšanas ar reālo darba pieredzi: „Cenšamies saviem audzēkņiem nodrošināt pilnvērtīgas prakses vietas, un pozitīvi vērtēju, ka Liepājas uzņēmēji labprāt sadarbojas, un ņem mūsu audzēkņus praksē.”

„LMT Summer Sound” atbildīgā par medijiem Zane Peneze atzina: „Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņu entuziasms un iniciatīva darboties festivāla laikā patīkami pārsteidza. Fakts, ka skolēni bija gatavi montēt materiālu līdz pat rīta gaismai, liecina, ka savu darbu viņi uztvēra tikpat nopietni kā akreditētie mediju pārstāvji. Mēs ceram uz ciešu sadarbību arī turpmāk”.

Arī pasākuma organizators Uldis Akselrods ir paudis gatavību sadarbību turpināt.

LDMV audzēkņu veidotie video apskatāmi Liepājas Dizaina mākslas vidusskolas Youtube kanālā

Reklāmas dizaina programma sagatavo vispusīgus reklāmas speciālistus, kuri var darboties vizuālās reklāmas projektēšanas jomā un sadarbībā ar citiem speciālistiem plānot un izstrādāt funkcionālas vizuāli, tehnoloģiski, ekonomiski, semantiski, psiholoģiski un komunikatīvi sakārtotas un pamatotas reklāmas, to daļas vai atsevišķo elementu projektus ar estētiskās vērtības pazīmēm.

Sagatavotie speciālisti var veikt darbu reklāmas aģentūrā, dizaina birojā, izpildot projektēšanas un konsultēšanas funkcijas.

Liepājas Dizaina un mākslas vidusskola piedāvā četru gadu vidējās profesionālās izglītības apguvi jauniešiem pēc 9.klases beigšanas un divu gadu profesionālās izglītības apguvi jauniešiem ar vidusskolas izglītību.