Pēc  Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem, Liepājā šodien vārda dienu svin 110 Hariji, 12 Āriju, 18 Āri un 18 Airas.

Šodien dzimšanas dienā sveicam Liepājas Pirmsskolas izglītības iestādes „Liepiņa” skolotāju Nijoli Šimkuti.

Ar ko nodarbojies ikdienā?
Jau trešo gadu strādāju par skolotāju pirmsskolas izglītības iestādē “Liepiņa”. Draugi mani mēdz saukt par darbaholiķi, jo bieži strādāju arī brīvdienās, lai kārtīgi sagatavotos nākamajai darba nedēļai. Man ļoti patīk savs darbs, jo katra diena ir savādāka, katrs bērns un vecāki ir, tā teikt, ar savu raksturiņu. Interesantu ikdienu padara tas, ka daudz radoši darbojos, lai bērniem būtu aizraujoši, jo mūsdienu bērni ir ļoti gudri un zinātkāri. Vēl pagaišā gada nogalē pieņēmu izaicinājumu un sāku strādāt par svētdienas skolas skolotāju, kas man ir jauns lauciņš un tāpēc arī pati daudz mācos.

Vai tu esi liepājniece?
Uz Liepāju pārcēlos, kad sāku mācīties vidusskolā. Liepājā dzīvoju, strādāju, mācos, izklaidējos jau 11 gadus, bet pati nāku no mazā pagastiņa Dunikas Rucavas novadā.

Kas tevi pamudināja studēt par pirmsskolas izglītības skolotāju?
Mani var pieskaitīt pie tiem, kas ļoti ilgi nezināja, ko tieši izvēlēties darīt – pat 12. klases otrajā pusgadā, kad lielākā daļa manu klases biedru jau bija pārliecināti par savu izvēli, man vēl nebija ne jausmas ko darīšu. Vēl jo vairāk tāpēc, ka mācījos ekonomikas klasē, bet jutu, ka tas nav mans lauciņš. Zināju tikai to, ka man patīk bērni – to zināja arī mana klases audzinātāja Aira Brizga un piedāvāja piedalīties “Ēnu dienās”, kuras ietvaros var izvēlēties kādu profesiju un cilvēku, kuru vienu dienu vēlas vērot, izsekot, uzdot interesējošos jautājums. Tad arī “ēnoju” bērnudārza skolotāju un mazliet uzzināju par šo profesiju. Tā bija ļoti aizraujoša diena, kuras laikā sapratu, ka vēlos pamēģināt darboties šajā jomā un vēl līdz šai dienai neesmu savu izvēli nožēlojusi!

Kā sevi palutini?
Es sevi lutinu ar sportiskajām aktivitātēm. Tas mani aizrauj un sportojot relaksējos un nedomāju par ikdienas darbiem. Katru nedēļu eju ar draugiem uz sporta zāli, kur spēlējam volejbolu, futbolu, basketbolu un reizēm tautas bumbu. Ar kolēģiem ejam uz Liepājas Olimpisko centru, kur izklaidējamies. Vasarā dievinu braukt ar velosipēdu un skriet. Pagaišajā vasarā piedalījos arī Liepājas pusmaratonā, kur skrēju 5 km un sasniedzu diezgan labus rezultātus. Bet reizēm, kad esmu ļoti nogurusi, labprāt lasu kādu grāmatu, ēdu šokolādi un nedaru neko.

Kāds ir tavs dedzīgākais sapnis, ko vēlētos īstenot?
Man nav tāds viens liels sapnis, ko vēlētos piepildīt. Ir daudzi maziņi, piemēram, gribu nākošvasar noskriet visu pusmaratonu, kādreiz izlēkt ar gumiju un aizceļot uz Austrāliju.

Tavs mīļākais ēdiens?
Mans mīļākais ēdiens ir kartupeļu pankūkas ar gaļu un skābu krējumu. Tas ir gardi un tikai ar skābu krējumu, nekādu ievārījumu! Atzīšos, ka ikdienā es gatavoju maz, jo man nepatīk to darīt steigā un neizbaudot procesu. Labprāt gatavoju, kad man tam ir pietiekoši daudz laika – tad var arī izmēģināt ko jaunu.

Kā plāno atzīmēt savus svētkus?
Šogad dzimšanas dienu svinēšu kopā ar draugu, kurš atbrauks ciemos no Īrijas. Varēšu viņam izrādīt Liepāju un kopīgi baudīt ziemas priekus.

Tavs novēlējums šodienas vārda un dzimšanas dienas svinētājiem!
Uzdrošināties izdarīt savos svētkos vismaz vienu lietu, ko neesi darījis nekad iepriekš!