Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) ir audzis jaunuzņemto studentu skaits. Pirmdien, 31. augustā, studijas RSU uzsāks 2754 jaunie studenti. Viņu vidū ir arī 401 ārvalstu students. Pērn studijas RSU uzsāka 2627 studenti, informē Ieva Nora Gediņa, RSU mediju attiecību vadītāja.

Saskaitīti arī Liepājas filiāles jaunuzņemtie studenti. Šogad uzņēmti studenti programmās Māszinības, Veselības sporta speciālists, Ārstnieciskā masāža, Ārsta palīgs un Psiholoģija. Studijas filiālē šogad uzsāks 128 jaunie studenti.

"Jaunuzņemto studentu skaita pieaugums ir apliecinājums RSU studiju augstajai kvalitātei, starptautiskajai studiju videi un mūsu mācībspēku spējai dinamiski pielāgoties pandēmijas apstākļiem. Liels gandarījums par šogad novēroto studētgribētāju interesi par RSU sociālo zinātņu studiju programmām, kur saņēmām par 25% vairāk pieteikumu nekā pērn," uzsver RSU rektors profesors Aigars Pētersons.

Rīgā lielāko studentu interesi jau tradicionāli šovasar raisījusi studiju programma Medicīna, kur saņemti vairāk nekā 1100 pieteikumi. Starp pieprasītākajām veselības aprūpes studiju programmām šovasar bija arī Uzturs, Fizioterapija, Vecmāte, Ortozēšana-protezēšana,  Audiologopēdija un Ergoterapija. Tikmēr no sociālo zinātņu studiju programmām populārākās šovasar bija Psiholoģija, Sabiedriskās attiecības, Starptautiskais bizness un ilgtspējīga ekonomika, Žurnālistika un Tiesībzinātne.

RSU jau četrus gadus pēc kārtas ir Latvijas augstskolu reputācijas topa līdere un viena no modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. RSU deviņās fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām ir iespējams apgūt virkni modernu sociālo zinātņu studiju programmu.

Papildu informācija par RSU ir pieejama interneta mājaslapā www.rsu.lv. Sekot līdzi RSU jaunumiem var arī sociālajos tīklos Facebook, LinkedIn, Instagram, Twitter un YouTube. Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu medijā "Skaļāk" – skalak.rsu.lv.