Pērn deputāti gan pastāvīgajās komitejās, gan domes sēdē pieņēma pozitīvu lēmumus par diennakts aptiekas veidošanu, taču Liepājā tādas nav joprojām.

Šo jautājumu pastāvīgajā Pilsētas attīstības komitejas sēdē 11.janvārī aktualizēja "Saskaņas" deputāte Ludmila Rjazanova, vaicājot deputātam un slimnīcas vadītājam Edvīnam Strikam, vai, plānojot slimnīcas nākamo renovācijas kārtu, nav domāts par diennakts aptiekas izveidi tajā. Striks skaidroja, ka nav gan, un, viņaprāt, "prasība pēc diennakts aptiekas ir stipri pārspīlēta – pieprasījums nav tik liels".

Vicemērs Gunārs Ansiņš savukārt bilda, ka "jautājums nav atstāts novārtā", ka pēc domes lēmuma bijis arī iepirkums un aicinājums komersantiem veidot šādu aptieku, taču uzņēmēji neesot bijuši tam gatavi.

"Visdrīzāk mēs vēl atgriezīsimies pie šī jautājuma," solīja domes priekšsēdētāja vietnieks.

Pērn par aptieku jautājumu diskutēja arī Saeimas Sociālo un darba lietu komisija. Tās loceklis Mārtiņš Šics (LRA) vērsa uzmanību, ka dažās lielās pilsētās, tostarp Liepājā, nav diennakts aptieku.

Portāls irliepaja.lv jau 2012.gadā rakstīja, ka Rīgā darbojas deviņas diennakts aptiekas, un arī Ventspilī, Daugavpilī, Jūrmalā, Cēsīs, Kuldīgā, Tukumā, Rēzeknē un citās pilsētās tādas ir. Taču, kā jau toreiz atzina uzņēmēji, uzturēt šādu aptieku nav izdevīgi pat tad, ja laikā no pulksten 20 līdz 6 pie pirkuma tiek pieskaitīti 40 līdz 50 santīmi par apkalpošanu nakts laikā. Tāpēc, piemēram, Jūrmalā, lai viena aptieka būtu pieejama visu diennakti, pašvaldība pieņēmusi lēmumu līdzfinansēt diennakts aptiekas uzturēšanu. Toreizējā Liepājas domes Vides un veselības daļas vadītāja Ineta Stadgale portālam atzina, ka arī Liepājā diennakts aptiekas nav tāpēc, ka "uzņēmējiem tas šķita neizdevīgi".

Jautāta, vai pašvaldības spēkos nav izdarīt tā, lai uzņēmējiem tas šķistu izdevīgi, Stadgale atzina: "ja pašvaldība to gribētu, iespējams un izdarāms tas būtu".