Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centrs (ZIIC), tuvojoties jaunajam mācību gadam aicina skolēnus un jauniešus no 7 līdz 20 gadiem piedalīties aizraujošās meistarklasēs pie Dabas mājas, Zirgu salā 2. Kopumā ir iespēja izvēlēties kādu no četrām meistarklasēm - Hidroponika, Apdruka, Dabas balss un Eko foto, kas notiks no 24. līdz 31.augustam, informē centra vadītāja Kristīne Pujāte.

Meistarklases ir bez maksas, dalībnieki tiks nodrošināti arī ar nepieciešamajiem izejmateriāliem. Katra no tām plānota, lai dalība būt pēc iespējas interesantāka un jēgpilnāka, būtu piemērota noteiktam vecuma posmam:

Meistarklase "Hidroponika" 24. augustā no pulksten 10 – 12. Dalībnieku vecums: 7 – 14 gadi. Vada Maija Demitere un Anna Priedola. Darbnīcā apmeklētājiem tiks parādīts, kā iespējams augus audzēt ūdenī. Hidroponika savā ziņā ir māksla, kas ļauj audzēt augus bez augsnes, zemi aizvietojot ar sakņu apūdeņošanas sistēmu. Maija Demitere un Anna Priedola ir mākslinieces, Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijas (MPLab) pētnieces. Viņu galvenās pētniecības jomas ir dziļa ilgtspējība, lēno mediju māksla, mākslas izpētes un prezentācijas metožu izstrāde, piedāvājot alternatīvus, videi iejūtīgus dzīvesveidus un jomas.

Meistarklase "Apdruka" 25. augustā pulksten 14 – 17. Dalībnieku vecums: 13 – 20 gadi. Vada Margarita Zvejniece un Māris Zvejnieks. Darbnīcā apmeklētāji iegūs priekšstatu par dažādām tekstila apstrādes tehnoloģijām - sublimāciju, termospiedi, sietspiedi, tiešo apdruku u.c., par to atšķirībām un pielietošanas iespējām. Praktiski būs iespēja apgūt sietspiedes tehnoloģijas izmantošanu mājas apstākļos, kā arī apgūt vektorgrafikas pamatus trafaretu izveidei tiešsaistes platformā. Margarita un Māris ir uzņēmuma "IPrint" īpašnieki, paši ir praktizējoši grafiskā dizaina un reklāmdrukas speciālisti. Māris darbojas prototipēšanas laboratorijā "RADE", savukārt Margarita – Ventspils Digitālajā centrā kā grafiskā dizaina speciāliste.

Meistarklase "Dabas balss" 30. augustā pulksten 10 – 12. Dalībnieku vecums: 7 – 12 gadi. Vada: Krista Dintere un Andrejs Poikāns. Darbnīca iepazīstinās ar dažādām dziļās klausīšanās tehnikām – ar un bez audio tehnikas pastiprinājuma. Darbnīca ļaus pamanīt dažādos procesus un muzikālos ritmus dabā, veicinot labāku izpratni par apkārtnē un sevī notiekošo. Krista Dintere ir pasniedzēja Liepājas Universitātes Jauno mediju mākslas programmā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, bet Andrejs Poikāns pašlaik bagātina savas zināšanas Nīderlandē, Hāgas Sonoloģijas institūtā, maģistra programmā.

Meistarklase "Eko foto" 31. augustā pulksten 10 – 12. Dalībnieku vecums: 7 – 14 gadi. Vada: Armands Andže. Darbnīcā tiks veidota luminogrāfija, tieši uz fotopapīra uzliekot augus, un pēc stundas divām iegūto attēlu var nofiksēt ar sālsūdeni, tajā skaitā jūras ūdeni, tādējādi nepiesārņojot vidi ar foto ķimikālijām. Armands Andže jau vairāk nekā 12 gadus nodarbojas ar analogās fotogrāfijas izpēti - pēta un rekonstruē visas senās fotogrāfiskās tehnikas, sākot no fotogrāfijas pirmsākumiem. Regulāri vada apmācības dažādās fotogrāfiskajās tehnikās, pats fotografē galvenokārt ar lielformāta plēšu kamerām.

Meistarklasēs ir ierobežots dalībnieku skaits, tām iespējams pieteikties līdz 20. augustam šeit: https://ej.uz/ziicmeistarklasem un tās paredzētas Liepājas pilsētas skolēniem un jauniešiem.