Sākoties jaunajam mācību gadam Liepājas skolās, no otrdienas, 1. septembra, atsāks kursēt skolēnu ekspreši, savukārt Liepājas sabiedriskā transporta kustība jau tradicionāli tiks organizēta pēc ziemas sezonas kustības sarakstiem, portālu irliepaja.lv informēja pašvaldības aģentūrā "Liepājas sabiedriskais transports".

Kā ik gadu, saskaņā ar Liepājas pilsētas domes saistošajiem noteikumiem Nr.19, vispārizglītojošo skolu skolēni 1. septembrī, kā arī citu profesionālās vidējās vai augstākās izglītības iestāžu audzēkņi Liepājas sabiedriskajā transportā varēs braukt bez maksas.

Savukārt 1. klašu skolēni Liepājas sabiedrisko transportu var izmantot bez maksas visu mācību gadu. Abonementa biļeti vienam kalendārajam mēnesim, uzrādot derīgu izglītojamā apliecību, izsniedz izglītības iestādē vai aģentūrā “Liepājas sabiedriskais transports".

Skolēnu ekspreši atsāks kursēt maršrutos 1S, 2S, 4S un 22S. Autobuss 1S, kā ierasts, kursēs maršrutā "Slimnīca - 15. vidusskola" plkst. 7.50, autobuss 4S maršrutā "Slimnīca – "Līva" plkst. 7.40 aties no pieturas "Slimnīca", bet mazās ietilpības autobuss 22S maršrutā "Atmodas bulvāris – Liepājas 15. vidusskola" reisus veiks plkst. 7.40, 7.50, 8.00, 8.10 un 8.20. Savukārt autobuss 2S maršrutā "Mirdzas Ķempes iela – 15. vidusskola"  reisu uzsāks plkst. 7.40 no M. Ķempes ielas galapunkta.

Skolēnu eksprešus var izmantot ikviens pasažieris, kuram konkrētais maršruts ir derīgs. Gan skolēniem, gan citiem pasažieriem, braucot sabiedriskajā transportā, jābūt derīgai abonementa biļetei vai viena brauciena biļetei. Skolēniem, izmantojot abonementa biļeti ar atvieglojumiem, kopā ar to kontrolieriem jāuzrāda arī derīga izglītojamā apliecība.

Kā katru gadu, ņemot vērā pasažieru skaita palielināšanos, sākoties jaunajam mācību gadam, nedaudz tiek samazināti 3., 6. un 9. maršruta reisu intervāli, lai reisi būtu biežāk.

Ziemas sezonas kustības saraksti pieturvietās tiks izvietoti pakāpeniski. Tie būs pieejami arī izdrukai pašvaldības aģentūras "Liepājas sabiedriskais transports" mājaslapā www.liepajastransports.lv.