15. augustā simts pirmā gada slieksni sasniegusi liepājniece Edīte Ženija Dreimane, kuru sveica arī Liepājas Sociālā dienesta pārstāvji, informē Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Edīte Ženija Dreimane dzimusi un augusi Liepājā, kur nodzīvojusi bagātu, piepildītu mūžu. Jaunībā strādājusi Liepājas slimnīcas virtuvē, bet kad meita izaudzināta, apguvusi šuvējas arodu un līdz aiziešanai pensijā strādājusi Liepājas šūšanas fabrikā. Vīrs savulaik strādājis "Liepājas metalurgā" par atslēdnieku un bijis galvenais ģimenes balsts. Kara laikā uz brīdi bijuši spiesti arī  pārcelties uz laukiem Embūtē, kas ir vīra dzimtene.

Meita Dzintra tagad dzīvo kopā ar mammu un rūpējas par viņu Pļavu ielas dzīvoklītī, kur simtgadniece   joprojām spēj pārvietoties pati ar ratiņu palīdzību un ik pa laikam arī pasēž uz balkona. Edītei Ženijai Dreimanei ir divas mazmeitas, četri mazmazdēli un viens mazmazmazdēliņš, kuram četri gadiņi.
   
Simtgadnieces ilgā mūža noslēpums esot pavisam vienkāršs – katru rītu apēst vienu tomātu ar ķiploku un katru dienu – pa karotei medus. Joprojām ņipra un smaidīga, lai gan dažādas kaites liek sevi manīt, īpaši  redzes zudums un atmiņas pasliktināšanās.

Simtgadniece kopā ar ziediem un laba vēlējumiem saņēma arī Liepājas valstspilsētas domes svētku pabalstu 150 eiro apmērā, kāds tiek piešķirts 100 gadu vecumu sasniegušiem un pārsniegušiem liepājniekiem veselības saglabāšanai un uzlabošanai.

Liepāja pēdējā laikā ir bagāta ar ilgdzīvotājiem – 2023. gadā svētku pabalsts 100 un vairāk gadu jubilejā piešķirts 10 liepājniekiem, bet šogad simts gadu jubileju atzīmējuši jau septiņi ilgdzīvotāji. Šā gada februārī liepājniece Dzidra Stote pārkāpa pat 102 gadu slieksni.     
Pašvaldība aicina liepājniekus informēt pašvaldību, ja kādam no tuvinieku vai radu loka tuvojas simts vai vairāk gadu jubileja. Pabalstu var saņemt katru gadu dzimšanas dienā pēc 100 gadu sasniegšanas. Simtgadnieka iesniegums par svētku pabalstu mēnesī, kad sasniegti simts un vairāk gadi, jānogādā Sociālajā dienestā. Iesniegums tiek pieņemts arī mājās, iepriekš par to informējot Sociālā dienesta darbiniekus pa tālruni: 63 489 668. Tāpat iesniegumu Sociālajā dienestā var nogādāt personas radinieks, kaimiņš vai paziņa.