Sestdien, 11.martā, pulksten 11 Liepājas Universitātē notiks Atvērto durvju diena, kurā varēs iepazīties ar Jauno mediju mākslas studentu piedāvāto virtuālo realitāti (VR).

Virtuālā realitāte – jauns rīks ne tikai video spēlēm, bet arī mākslas darbu un instalāciju veidošanai. Ar tās palīdzību ikvienam Atvērto durvju dienu apmeklētājam būs iespēja izmēģināt mūsdienu tehnoloģiju piedāvātās iespējas un doties virtuālā ceļojumā, apskatot pat neaizsniedzamākās planētas vietas, informē LiepU sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Jansone.

Pirmā pieredze jauno mediju mākslas studentiem ar virtuālo realitāti notika pagājušā gada nogalē, kad "I-Week" ietvaros bija iespēja iepazīties ar tās iespējām un pašiem iemācīties veidot darbus šajā medijā.  Jauno mediju mākslas 1. kursa studente Ieva Vīksne atzīst: "Pirmo reizi, uzliekot VR brilles, pārsteidza telpiskuma izjūta. Likās, ka neviena spēļu pieredze nevarēs pārspēt šo, bet pie tās izjūtas diezgan ātri pierod un sākas pārdomas, kā šo var izmantot savu darbu veidošanā. Veidot pašiem spēles bija grūti, jo ir maza pieredze modelēšanā un programmēšanā, bet rezultāts radīja lielu gandarījuma izjūtu par paveikto."

Atgādinām, ka sestdien, 11.martā, pulksten 11 Liepājas Universitātē notiks Atvērto durvju diena, kurā varēs iepazīties ar Jauno mediju mākslas studentu piedāvāto virtuālo realitāti, par studiju iespējām vairāk pastāstīs dekānes, savukārt ar saviem veiksmes stāstiem un pieredzēm iepazīstinās absolventi un tagadējie studenti.  Piedaloties konkursā, būs iespēja laimēt balvas no Blue Shock Race un Studentu padomes. Reģistrēšanās notiks no pulksten 10.30 LiepU pirmā stāva foajē, Lielā ielā 14.