Nupat ir sasniegts zemākais līmenis, par kuru attīstītai Eiropas valstij tālāk vairs nav kur iet, - runājot par valsts budžeta konsolidāciju, "Rietumu Radio" sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

Viņš uzskata, ka jebkurš līdzekļu samazinājums pašvaldībām radītu nopietnas sekas un no tā cietīs pašvaldību sniegto pakalpojumu kvalitāte, raksta LETA.

"Premjeram un finanšu ministram ir stingri jāaizstāv sava pozīcija, un konsolidācijai ir jābūt mazākai, nekā to vēlas starptautiskie aizdevēji. Līdz ar to nevajadzēs ņemt šķēres rokās un sāpīgi apcirpt pašvaldību budžetus," uzskata Sesks, uzsverot, ka valsts nedrīkst domāt tikai par budžeta samazināšanu un nedomāt par valsts ekonomisko attīstību. "Ja tā grāmatvediski pieiet pie valsts budžeta veidošanas un kārtējā konsolidācija notiek maksimālā apmērā, tad, ļoti iespējams, pavards dzisīs, nevis kursies arvien straujāk," piebilda Sesks.

Atšķirīgos aizdevēju un valdības minētos valsts budžeta konsolidācijas skaitļus Liepājas mērs skaidro ar dažādajiem informācijas līmeņiem. "Pēc šī brīža ekonomiskajiem rādītājiem izskatās, ka Latvijas attīstība un ekonomiskā augšupeja ir acīmredzama un budžeta ienākumiem vajadzētu pieaugt. Tajā pašā laikā, iespējams, ka aizdevēju rīcībā ir informācija par to, kas notiks ar Grieķiju, eirozonu kopumā un viņi daudz pesimistiskāk skatās uz iespējamo attīstību," uzskata Liepājas mērs.

Runājot par iespējamo līdzekļu samazinājumu pašvaldībām, Sesks norāda, ka no tā ciestu pašvaldības sniegto sociālo pakalpojumu, izglītības u.c. kvalitāte. "Jebkurš samazinājums radīs sekas, un mēs kaut ko nevarēsim pilsētā izdarīt. Atcerieties, kā bija, kad pa naktīm slēdzām ārā pilsētas apgaismojumu, tādējādi ekonomējot līdzekļus," atgādināja Sesks, norādot, ka iedzīvotāju ienākuma nodokļa apjoma plānotais samazinājums 1% apmērā neko daudz neietekmēs.

Kā atzina Sesks, viņu satraucot nestabilā situācija Grieķijā un citās eirozonas valstīs, jo Liepājā ir daudz ražošanas uzņēmumu, kas lielāko daļu savas produkcijas eksportē. "Tādam uzņēmumam kā "Liepājas metalurgs" Latvijas un pat Baltijas valstu tirgus nav nozīmīgs, jo tajā realizē tikai dažus procentus no kopējā saražotās produkcijas apjoma. "Liepājas metalurgam" ir svarīgi, lai ekonomiskā situācija Eiropā un pasaulē ir stabila, notiek būvniecība un uzņēmuma produkcijai ir pieprasījums," skaidro Sesks. Viņš pauž bažas par to, ka "Grieķija netiek galā ar savu budžetu, kas ir tik nozīmīgs un liels Eiropas Savienības mērogā, ka ar to saistītās problēmas var apdraudēt eirozonas un eiro kā valūtas pastāvēšanu". Līdz ar to, kā norādīja Sesks, ir apdraudēta visas Eiropas izaugsme un tas var atstāt iespaidu arī uz Liepājas ražošanas uzņēmumiem.