Šogad ekonomiskā situācija Liepājā "daudz maz" stabilizējusies un pilsētas budžets ir pildījies ar minimālu pārpalikumu, sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

Jau pirmajos mēnešos pēc jaunās koncertzāles "Lielais dzintars" atvēršanas vērojams arī tās radītais efekts, jo pilsētā atvērti jauni restorāni un top vēl arī citi, sacīja Sesks, uzsverot, ka darbību paplašinājuši ražošanas uzņēmumi, piemēram, mitro salvešu ražotājs "iCotton".

Patlaban notiek intensīvs darbs Eiropas Savienības fondu projektu īstenošanas jomā, sacīja Sesks. Viņš norāda, ka šo projektu noteikumu apstiprināšana valdībā kavējas, taču vairākas programmas nākamajā gadā sāks darboties.

"Varam cerīgi skatīties uz nākamo gadu," intervijā "Rietumu radio" sacīja Sesks, raksta LETA.

Kā ziņots, salīdzinot ar šo gadu, Liepājas pilsētas pašvaldības budžets 2016.gadam tiek plānots par aptuveni pieciem miljoniem eiro lielāks. Liepājas domes Finanšu komiteja akceptējusi pašvaldības pamatbudžeta projektu, kurā ieņēmumi tiek plānoti 54 439 907 eiro apmērā.

Lielākā daļa jeb gandrīz 64% no plānotajiem ieņēmumiem ir iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) ieņēmumi, 7% ir nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) ieņēmumi, 15% – valsts mērķdotācijas, Eiropas Savienības struktūrfondu finansējums un pašvaldības saņemtie maksājumi par izglītības pakalpojumiem, bet vēl 14% – ieņēmumi par maksas pakalpojumiem.

Ieņēmumu palielinājums nākamā gada budžetā par aptuveni pieciem miljoniem eiro galvenokārt skaidrojams ar to, ka valstī tiek ieviests jauns finanšu izlīdzināšanas mehānisms.

Pašvaldības 2016.gada budžeta projekts vēl būs jāizskata Liepājas domes sēdē, kas notiks ceturtdien, 10.decembrī.